Vēstniecībā Hāgā notiek seminārs par aktualitātēm eirozonas ekonomikā

05.02.2015. 17:12

5. februārī Latvijas vēstniecības Hāgā notika seminārs ES dalībvalstu Nīderlandē rezidējošiem vēstniekiem un ekonomikas atašejiem. Semināru atklāja Latvijas vēstnieks Nīderlandē Māris Klišāns, un tas tika organizēts Latvijas prezidentūras ES Padomē ietvaros. Pasākuma goda viesis un lektors bija Nīderlandes Rūpniecības un darba devēju konfederācijas priekšsēdētājs (VNO-NCW) Hanss de Būrs (Hans de Boer).

H. de Būrs runāja par ekonomisko situāciju Nīderlandē un Eiropā, par Nīderlandes biznesa prioritātēm izaugsmes veicināšanai Eiropas kontekstā, ekonomiskiem procesiem globalizācijas laikā, kā arī par situāciju eirozonā Eiropā un Nīderlandē. Diskusijas laikā notika arī domu apmaiņa par Krievijas noteiktajām sankcijām pret ES preču importu un to ietekmi uz Nīderlandes uzņēmumiem. Klātesošajiem šī bija lieliska iespēja tikties un diskutēt ar vienu no erudītākajiem Nīderlandes biznesa jomas pārzinātājiem. 

Hanss de Būrs amatā ir no 2014. gada 1. jūlija, kad amatu pārņēma no ilggadējā konfederācijas priekšsēdētāja Bernarda Vintjesa (Bernard Wientjes). H. de Būrs regulāri dodas valsts vizītēs un darījumu braucienos kopā ar Nīderlandes karali Vilemu Aleksandru (Willem Alexander), nozaru ministriem un biznesa delegācijām. Par šādiem braucieniem H. de Būrs raksta slejas un blogu, kas lasāms VNO-NCW mājas lapā. Arī VNO-NCW jaunumu žurnālā “Forum” H. de Būrs raksta ievadvārdus.

VNO-NCW ir lielākā darba devēju organizācija Nīderlandē, kas pārstāv un nodrošina nīderlandiešu biznesa vispārējās intereses gan Nīderlandē, gan ārpus tās. Organizācijā ir ap 160 nozaru asociāciju, kas pārstāv vairāk nekā 115 tūkstošus uzņēmumu. Tie aptver teju visus ekonomikas sektorus, tai skaitā vairāk nekā 80% no visiem vidējā lieluma uzņēmumiem Nīderlandē un gandrīz visas lielākās, korporatīvās institūcijas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā