Latvijas vēstniecība Nīderlandē rīko ES koordinācijas sanāksmi Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijā

13.01.2015. 18:20

13. janvārī Latvijas vēstniecība Nīderlandē rīkoja ES dalībvalstu pirmo koordinācijas sanāksmi Hāgā akreditēto ES dalībvalstu pārstāvjiem Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijā (ĶIAO). Latvijas pastāvīgais pārstāvis ĶIAO vēstnieks Māris Klišāns iepazīstināja ES dalībvalstu vēstniekus un citus diplomātus ar Latvijas prioritātēm, uzsverot, ka plašākā kontekstā tās ir cieši saistītas  ar Itālijas, Latvijas un Luksemburgas prezidentūras trio programmu, kas tika apstiprināta ES Padomē 2014. gada jūnijā. Vēstnieks īpaši akcentēja ES uzdevumus ārējās un drošības politikas jomās.

ES dalībvalstu delegācijas tika informētas par Latvijas prioritātēm bruņojuma kontroles jomā starptautiskajās organizācijās, jo īpaši un detalizēti apskatot paredzamās aktivitātes ĶIAO šī gada pirmajā pusē. Ņemot vērā organizācijai uzticēto uzdevumu – īstenot un pabeigt Sīrijas ķīmisko ieroču iznīcināšanas programmu – šī uzdevuma izpildes  izvērtēšanai 2015. gada pirmajā pusē organizācija  plāno rīkot regulāras sanāksmes un citus pasākumus, kas notiks ciešā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Hāgā. Latvijas diplomāti prezidentūras laikā vadīs un koordinēs ES dalībvalstu darbu Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijā. 

No 2015. gada maija Latvija uzsāks darbu ĶIAO Izpildpadomē.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā