Latvijas tekstila produktu ražotāji un zīmoli Nīderlandē iegūst tirdzniecības aģentus

18.12.2014. 17:46

No 17. līdz 19. decembrim Latvijas vēstniecība Nīderlandē kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizē tirdzniecības misiju Latvijas tekstila industrijai, kas orientēta uz tirdzniecības aģentu atrašanu.

Amsterdamā latviešu delegācija iepazīstas ar Pasaules Modes centru (World Fashion Centre), kur aģenti un ražotāji piedāvā kolekcijas mazumtirgotājiem. Tas ir lielākais šāda veida centrs Nīderlandē. 18. decembrī Almērē (Almere), kur atrodas divi nozīmīgi tekstila centri, Modes doms (Fashion Dome) un BrandBOXX, Nīderlandes Tekstila aģentu asociācija (NKVT) un LIAA organizē pasākumu, kurā LIAA pārstāvniecības vadītāja Egita Aizsilniece-Ibema sniegs prezentāciju par Latvijas tekstila piedāvājumu. Pasākumu atklās un uzrunu teiks NVKT priekšsēdētājs Pauls Visshers (Paul Visscher) un Latvijas vēstnieks Nīderlandē Māris Klišāns.

Nīderlandē tirdzniecības aģenti bieži strādā visā Beniluksa valstu teritorijā, piedāvājot produktus veikalos, interneta veikalos vai atrodot pasūtītājus no veikalu ķēdēm. Aģentus sasniegt ir ļoti sarežģīti, jo tie darbojas individuāli ar izvēlētu specializāciju un klientu loku. Lai piedāvātu Latvijas eksportētājiem papildus iespējas uzrunāt potenciālos aģentus, LIAA visu 2014. gadu veicinājusi sadarbību ar Nīderlandes aģentu un starpnieku asociāciju (VNT). 18. decembrī Almērē Tekstila aģentu asociācijas biedriem būs iespēja iepazīties ar Latvijas tekstila industrijas piedāvājumu un klātienē tikties ar Latvijas uzņēmējiem. Pēc oficiālā pasākuma aģentiem būs iespēja iepazīt Latvijas tekstilizstrādājumu kvalitāti un turpināt biznesa sarunas.

Misijā piedalās 6 uzņēmumi no Latvijas - „Petra”, „Lalina ecobaby” (bērnu apģērbu mode), „One Wolf” (DENIM modes zīmols), „Regina N”, „Glora” (apakšveļa), „Nemo” (veic šūšanas pakalpojumus plaša veida modes produkcijai). Daži no uzņēmumiem jau pārdod savas preces Nīderlandē, bet lielākā daļa vēlas ienākt šajā eksporta tirgū.

Latvijai Nīderlande ir 17. populārākā tekstila eksporta valsts ar kopējo apjomu 2,8 miljoni eiro (2013. gada dati). Latvijas ražotāji uz Rietumiem vairāk eksportē, izmantojot citu valstu zīmolus, un šīs misijas mērķis ir atrast aģentus savu zīmolu izplatīšanai.