Hāgā notiek Ineses Galantes koncerts par godu Latvijas valsts svētkiem

13.11.2014. 15:40

13. novembrī Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas un tuvojošās Latvijas prezidentūras ES Padomē ietvarā, un par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienai, Latvijas vēstniecība Nīderlandē organizē pasaulslavenās operdziedātājas Ineses Galantes solokoncertu.

Apmeklēt koncertu lūgti Nīderlandes karaļnama, valdības, diplomātiskā korpusa pārstāvji, kā arī Hāgā un Nīderlandē darbojošos starptautisko organizāciju darbinieki, politiķi, uzņēmēji, izglītības, kultūras aprindu un preses pārstāvji. Uz sarīkojumu aicināti Latvijas vēstniecības sadarbības un biznesa partneri, kā arī latviešu sabiedrības pārstāvji no daudzām Nīderlandes provincēm. Pasākumu apmeklēs arī Nīderlandē studējošie latvieši un Latvijas vēstniecībā praksi izgājušie latviešu jaunieši, kas joprojām uztur saikni ar mūsu diplomātiem. Koncerts un svinīgā pieņemšana notiek prominentajā Hāgas inteliģences literārās apvienības namā Sociëteit De Witte. Koncertu un svinīgo pasākumu ar svētku runu atklās vēstnieks Māris Klišāns.

Inesei Galantei klavierpavadījumu spēlēs pianists Aleksands Šmalcs (Alexander Schmalcz) no Vācijas. I. Galante ne tikai uzstājas uz slavenākajām skatuvēm pasaulē, bet arī ik gadu rīko starptautisku mūzikas festivālu „Summertime”, turklāt nodibinājusi fondu, kas veicina nacionālā kultūras mantojuma saglabāšanu („Ineses Galantes fonds”) un par saviem sasniegumiem karjerā saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeni. A. Šmalcs uzstājas pasaules lielākajos operteātros un ieguvis Nīderlandes „Impresariaat Competition” balvu.

Pēc koncerta saviesīgā svētku gaisotnē visi tiks aicināti nogaršot Latvijā ražotus gardumus un spirdzinājumus. Pasākumu vēstniecība organizē sadarbībā ar „Rīga 2014”, LIAA un bijušo ilggadējo Latvijas goda konsulu Nīderlandē Hendriku van de Rūmeru (Hendrik van de Roemer).