Latvijas vēstnieks Nīderlandē apmeklē uzņēmumu „NL Jobs”

07.11.2014. 15:36

5. novembrī vēstnieks Māris Klišāns uzturējās darba vizītē Māsdaikā (Maasdijk), kur atrodas uzņēmuma „NL Jobs” galvenais birojs Nīderlandē. Vēstnieks tikās ar „NL Jobs” direktoru Jerūnu van Lēuvenu (Jeroen van Leeuwen) un citiem vadības pārstāvjiem, tai skaitā uzņēmuma birojā strādājošajiem latviešiem – Ilzi Klausu, Raivi Strēlnieku un Arti Liepiņu. Tikšanās laikā tika pārrunāti uzņēmuma darbības principi un darbinieku atlases kritēriji, kā arī Latvijas Reemigrācijas atbalsta pasākumu plāns, kas izraisīja uzņēmuma vadības interesi.

Vēstnieks apmeklēja uzņēmumu „Greenpack”, kas ir viens no lielākajiem „NL Jobs” klientiem un kurā strādā visvairāk latviešu. Pēc uzņēmuma apskates vēstnieks tikās ar tur strādājošiem tautiešiem, lai pārrunātu darba apstākļus, apmierinātību ar darbu un iespēju un vēlmi atgriezties dzimtenē. Vizītes laikā bija iespēja iepazīties ar latviešu dzīves apstākļiem, kā arī neformālā gaisotnē pārrunāt iemeslus, kāpēc viņi pašlaik strādā Nīderlandē. Sarunas laikā latvieši dalījās pieredzē par darba, samaksas un sadzīves apstākļiem, īpaši akcentējot apmierinātību ar sociālajām garantijām, darba devēju attieksmi, apdrošināšanu, darba laiku un drošību. Vairāki jaunieši pastāstīja, ka atbraukuši sapelnīt naudu studijām un plāno atgriezties Latvijā.

„NL Jobs” darbā iekārtošanas birojs dibināts 2002. gadā un palīdz lielām kompānijām atrast darbiniekus lauksaimniecības, zemkopības, iepakošanas un tehnikas darbu jomās. Uzņēmums darbojas Dienvidnīderlandē un Ziemeļnīderlandē, kā arī Zēlandes (Zeeland) provincē, un kopumā tam ir trīs biroji Nīderlandē, kā arī pārstāvniecības Polijā, Rumānijā un Latvijā.

Uzņēmums „Greenpack” ir dārzeņu un augļu pakošanas uzņēmums, kur mazumtirdzniecībai saiņo tomātus, papriku un gurķus. Pašlaik līdzās citu tautību pārstāvjiem tajā strādā 30% jeb 44 Latvijas pilsoņi. Sezonas laikā no marta līdz septembrim uzņēmumā strādā līdz pat 200 darbiniekiem no Latvijas. To vidējais vecums ir 18 - 45 gadi, un vairāki  kompānijā strādā jau ilgāk nekā 3 gadus.