Latvijas vēstniecības Krievijā Konsulārās nodaļas Kanceleja Kaļiņingradā

16.05.2021. 18:38

Adrese:

F.Engelsa iela 52a, 236010, Kaļiningrada, Krievijas Federācija

Telefons:

+7 401 2 56 55 01 

Fakss:

+7 401 2 56 55 02

E-pasts:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Informācija par ieceļošanu Latvijā Covid-19 ierobežojumu laikā

No 2020. gada 12. oktobra visiem, kas ieceļo Latvijā, jāaizpilda elektroniskā anketa vietnē covidpass.lv.  Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas. 

No 2021. gada 25. janvāra, ieceļojot Latvijā, jābūt apliecinājumam par negatīvu Covid-19 infekcijas molekulāri bioloģiskā PCR testa rezultātu (ko veic no iztriepēm, kas ņemtas no deguna un mutes dobuma), kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai  pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas individuāli. Atzīmei par negatīvu testa rezultātu ir jābūt aizpildītajā covidpass.lv anketā. Papildu informācija pieejama šeit.

Ieeja Kancelejas apmeklētāju pieņemšanas telpās atļauta tikai maskā un cimdos!  

Aicinām pieteikties konsulāro pakalpojumu saņemšanai, rakstot uz Kancelejas Kaļiņingradā e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pieteikumā lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu, nepieciešamā konsulārā pakalpojuma veidu un kontakttālruņa numuru.

Vīzu pieteikumi tiks pieņemti tikai gadījumos, kas saistīti ar valsts interesēm vai humāniem iemesliem, tādiem kā:

 • kravu pārvadātāji un pasažieru pārvadātāji, tostarp jūrnieki;
 • Latvijas valstspiederīgo ģimenes locekļi (bērni līdz 21 gada vecumam, laulātie, partneri, Latvijas valstspiederīgo un/vai viņu laulāto radinieki, kuri atrodas Latvijas valstspiederīgā apgādībā vai kam ir kopīga saimniecība ar Latvijas valstspiederīgo, vai kuriem nopietnu veselības traucējumu dēļ ir nepieciešama kopšana, otrs Latvijas valstspiederīgajam dzimuša bērna līdz 21 gada vecumam vecāks);
 • personas, kuras ir saņēmušas pozitīvu lēmumu no PMLP par pastāvīgās uzturēšanās atļaujas piešķiršanu vai reģistrāciju;
 • personas, kas ierodas Latvijā humānu apsvērumu dēļ (piemēram, bēres vai smaga radinieku slimība);
 • darbinieki un speciālisti, kuru ieceļošana Latvijā nepieciešama komersantu saistību izpildei un to apliecinājusi LIAA;
 • sportisti, sporta darbinieki, kā arī starptautisko sporta organizāciju pārstāvji, kuru ierašanās Latvijā saistīta ar dalību Sporta likumā noteiktā kārtībā atzītās sporta federācijas vai tās biedra organizētā starptautiskā sporta pasākumā. Sportistiem, kuri plāno ieceļot uz darba līguma pamata, nepieciešams uzrādīt LIAA  apliecinājuma vēstuli;
 • kultūras darbinieki, kuru ierašanās Latvijā nepieciešama kultūras pakalpojumu un publisko pasākumu rīkošanai;
 • pilna laika un apmaiņas programmās studējošiem, ja augstskola vai koledža ir izsniegusi rakstisku apliecinājumu par studējošā imatrikulāciju un ierašanās Latvijā ir nepieciešama studiju programmas apguvei.

Iepriekšminētās personu kategorijas vīzu pieteikumus var iesniegt vīzu centrā  “Pony Express” Kaļiņingradā. Dokumentu pieņemšana vīzu centrā notiks tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

Personas, kurām būs nepieciešams ieceļot Latvijā humānu apsvērumu dēļ, varēs dokumentus iesniegt arī Kancelejā Kaļiņingradā pēc iepriekšēja pieraksta, zvanot pa tālruni (+7 401 2 56 55 01) vai rakstos uz e-pastu (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Arī turpmāk tiek nodrošināta pārstāvniecību darba nepārtrauktība, kā arī iespēja sazināties ar pārstāvniecībām pa telefonu, e-pastu vai pastu.

 

Apmeklētāju pieņemšana notiek pirmdienās, otrdienās un ceturtdienās:

No 2020. gada 20. janvāra konsulāro pakalpojumu saņemšanai nepieciešams pierakstīties šeit

 

Pakalpojums Darba laiks Iepriekšējais pieraksts
Vīzu pieteikumu pieņemšana no 10.00 līdz 12.00

Vīzu pieteikumus var iesniegt:

Kancelejā - iepriekš saskaņojot pierakstu pa tālruni: 8 00 250 49 06

Vīzu centrā – bez iepriekšējā pieraksta.

Dokumentu izsniegšana no 15.00 līdz 15.30

 

Konsulārie pakalpojumi (piem. Latvijas uzturēšanās atļaujas,  izziņas,pases, pilsonības un civilstāvokļa aktu reģistrācijas jautājumi utt.)

 

no 10.00 līdz 12.00

 

 Pierakstīties šeit

Pieteicēju kategorijas, kas Kancelejā vīzu pieteikumus var iesniegt bez iepriekšējā pieraksta:


 • etniskie latvieši, līvi un viņu laulātie un bērni;
 • Eiropas Savienības dalībvalstu, Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices Konfederācijas pilsoņu ģimenes locekļi;
 • personas, kuru ieceļošanas mērķis Latvijā ir radinieka nopietna saslimšana vai bēres;

 • KF federālo, reģionālo un pašvaldību institūciju amatpersonas, kas dodas uz Latviju ar oficiālo vizīti;

 • KF teritorijā akreditēto ārvalstu diplomātisko, konsulāro pārstāvniecību un starptautisko organizāciju pārstāvji.


Aktuālā informācija Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā  https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/764 

REKOMENDĀCIJAS personai, kura apmeklēja COVID-19 infekcijas skarto teritoriju*

 • 10 dienas pēc ceļojuma uz slimības skarto teritoriju* novēro savu veselību, ieteicams vismaz divas reizes dienā mērīt ķermeņa temperatūru.
 • Ja minētajā laika periodā parādījušies augšējo elpceļu infekcijas slimības simptomi (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u. c.):
  • ierobežot kontaktus ar ģimenes locekļiem un citām personām,
  • nekavējoties zvanīt 113 (Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests),
  • informēt ārstniecības personu par simptomiem un ceļojumu uz slimības skarto teritoriju*

Latvijas piederīgajiem nonākot ārkārtas situācijā jāsazinās ar Kancelejas konsulāro dežurantu pa tālruni: + 7 921 107 42 24


Šengenas vīzu izsniegšanas jomā Kanceleja papildus pārstāv četras ES dalībvalstis: Ungāriju, Slovākiju, Slovēniju un Šveici. Obligāts nosacījums vīzu pieteicējiem, kas plāno doties uz minētām valstīm (izņemot Ungāriju) – dzīvesvietas reģistrācija Kaļiņingradas apgabalā.


Noformējot vīzas pieteikumus pieprasītājiem nepieciešams aizpildīt elektronisko anketu un iesniegt dokumentus, kuri norādīti Latvijas vēstniecības Krievijā mājaslapā


Aicinām tautiešus, kuri dzīvo Kaļiņingradas apgabalā, par to paziņot Kancelejai elektroniski Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ja vēlas saņemt informāciju par Kancelejas rīkotājiem pasākumiem.