Brīdinājums par krāpnieciskām darbībām vīzu noformēšanā

03.12.2015. 10:08

Uzmanību! Brīdinājums par krāpnieciskām darbībām vīzu noformēšanā

Saistībā ar pēdējā laikā konstatētiem gadījumiem, kad krāpnieki ir uzdevušies par starpniekiem Šengenas vīzu pieteikumu iesniegšanai un pretlikumīgi iekasējuši lielas naudas summas no vīzu pieprasītājiem, atgādinām, ka Šengenas vīzu pieteikumus ceļošanai uz Latviju var iesniegt tikai:

  • Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās Krievijā, t.i., Latvijas vēstniecībā Maskavā, vēstniecības Konsulārās nodaļas Kancelejā Kaļiņingradā, Latvijas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā un Latvijas konsulātā Pleskavā;
  • vīzu ārpakalpojuma sniedzēja Pony Express (AAS Freight Link) vīzu centros. Pony Express vīzu centru adreses lūdzam skatīt vēstniecības mājas lapā http://www.mfa.gov.lv/ru/moscow/konsulskaya-informaciya/vezd-v-latviyu/podacha-vizovyh-dokumentov-ispolzuya-uslugi-kompanii-freyt-link-pony-express  vai Pony Express mājas lapā http://latvia.pony-visa.ru/ru/contacts.
  • Ar Latvijas vēstniecībā Maskavā, vēstniecības Konsulārās nodaļas Kancelejā Kaļiņingradā, Latvijas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā un Latvijas konsulātā Pleskavā akreditētu tūrisma kompāniju starpniecību, akreditēto tūrisma kompāniju sarakstus lūdzam skatīt pārstāvniecību mājas lapās.

Valsts nodeva par Šengenas vīzas pieteikuma izskatīšanu (neatkarīgi no vīzā norādītā ieceļošanas reižu skaita un uzturēšanās ilguma) Krievijas pilsoņiem ir 35 EUR, steidzamā kārtā – 70 EUR. Ārpakalpojuma sniedzēja pakalpojuma maksa, kas tiek iekasēta papildus minētajai valsts nodevai, saskaņā ar Kopienas Vīzu kodeksa prasībām nedrīkst pārsniegt 30 EUR.

Jebkuru šaubu gadījumā vai, konstatējot pārkāpumus vīzu pieteikumu pieņemšanas kārtībā, aicinām sazināties ar vēstniecības Konsulāro nodaļu:

Tālrunis: + 7 495 232 97 43,

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.