Konsulārā informācija

25.01.2021. 11:10

Latvijā no 2020. gada 9. novembra līdz 2021. gada 7. februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 No 2020. gada 12. oktobra visiem, kas ieceļo Latvijā, jāaizpilda elektroniskā anketa vietnē covidpass.lv.  Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas.  Papildu informācija pieejama šeit

No 2021. gada 25. janvāra, ieceļojot Latvijā, jābūt apliecinājumam par negatīvu Covid-19 infekcijas molekulāri bioloģiskā PCR testa rezultātu (ko veic no iztriepēm, kas ņemtas no deguna un mutes dobuma), kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai  pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas individuāli. Atzīmei par negatīvu testa rezultātu ir jābūt aizpildītajā covidpass.lv anketā. Papildu informācija pieejama šeit.

Latvijas Republikas vēstniecība Krievijas Federācijā  atsāk sniegt konsulāros pakalpojumus, izmantojot elektroniskā pieraksta sistēmu.  Elektroniski pierakstīties pakalpojumu saņemšanai ir iespējams šeit.

Vīzu pieteikumi tiek pieņemti tikai gadījumos, kas saistīti ar valsts interesēm vai humāniem iemesliem, tādiem kā:

  • kravu pārvadātāji un pasažieru pārvadātāji, tostarp jūrnieki;
  • Latvijas valstspiederīgo ģimenes locekļi (bērni līdz 21 gada vecumam; laulātie; partneri; Latvijas valstspiederīgo un/vai viņu laulāto radinieki, kuri atrodas Latvijas valstspiederīgā apgādībā vai kam ir kopīga saimniecība ar Latvijas valstspiederīgo, vai kuriem nopietnu veselības traucējumu dēļ ir nepieciešama kopšana; otrs Latvijas valstspiederīgajam dzimuša bērna līdz 21 gada vecumam vecāks);

  • personas, kuras ir saņēmušas pozitīvu lēmumu no PMLP par pastāvīgās uzturēšanās atļaujas piešķiršanu vai reģistrāciju;
  • personas, kas ierodas Latvijā humānu apsvērumu dēļ (piemēram, bēres vai smaga radinieku slimība);
  • darbinieki un speciālisti, kuru ieceļošana Latvijā nepieciešama komersantu saistību izpildei un to apliecinājusi LIAA;
  • sportisti, sporta darbinieki, kā arī starptautisko sporta organizāciju pārstāvji, kuru ierašanās Latvijā saistīta ar dalību Sporta likumā noteiktā kārtībā atzītās sporta federācijas vai tās biedra organizētā starptautiskā sporta pasākumā. Sportistiem, kuri plāno ieceļot uz darba līguma pamata, nepieciešams uzrādīt LIAA apliecinājuma vēstuli;
  • kultūras darbinieki, kuru ierašanās Latvijā nepieciešama kultūras pakalpojumu un publisko pasākumu rīkošanai;
  • pilna laika un apmaiņas programmās studējošiem, ja augstskola vai koledža ir izsniegusi rakstisku apliecinājumu par studējošā imatrikulāciju un ierašanās Latvijā ir nepieciešama studiju programmas apguvei.

Iepriekšminētās personu kategorijas vīzu pieteikumus var iesniegt vīzu centrā  “Pony Express” Maskavā. Dokumentu pieņemšana vīzu centrā notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta (tālr. 8 800 250 49 36).

Personas, kurām nepieciešams ieceļot Latvijā humānu apsvērumu dēļ, dokumentus var iesniegt arī vēstniecībā pēc iepriekšēja pieraksta, zvanot pa tālruni (+7 495 232 97 43) vai rakstos uz e-pastu (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Arī turpmāk tiek nodrošināta pārstāvniecības darba nepārtrauktība, kā arī iespēja sazināties ar vēstniecību pa telefonu, e-pastu vai pastu.

 

KONSULĀRĀ NODAĻA
 
Adrese:
Čapligina iela 3, 115127 Maskava,Krievijas Federācija
Tālrunis:

+7 495 232 97 43  10:00-12:00 (Pēc Maskavas laika)

 

Fakss:
+7 495 232 97 40
E-pasts:
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Informācija pa tālruni +7 (495) 232 97 43

no 10.00 – 12.00 

KONSULĀRĀS NODAĻAS DARBA LAIKI 
 
 

Apmeklētāju pieņemšana

Darba laiks

 

Vīzu pieteikumu pieņemšana. Latvijas vēstniecības Konsulārajā nodaļā tiek pieņemti  vīzu pieteikumu anketas tikai no sekojošajām personu grupām.

 9:00 - 12:00

 

Uzturēšanās atļauju pieteikumu pieņemšana pēc iepriekšēja pieraksta

9:00 - 12:00

 

Apmeklētāju pieņemšana Latvijas valstspiederīgo jautājumos (personu apliecinošu dokumentu noformēšana, izziņu sagatavošana,pilsonības jautājumi, dokumentu izprasīšana u.c.) pēc iepriekšēja pieraksta

 9:00 - 12:00

 

Dokumentu izdošana

15:00-15:30

 

Latvijas vēstniecības Krievijā Konsulārās nodaļas Kanceleja Kaļiņingradā

Adrese:

F.Engelsa iela 52a, 236010, Kaļiningrada, Krievijas Federācija

Telefons:

+7 401 2 56 55 01 

Fakss:

+7 401 2 56 55 02

E-pasts:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.