Informācija Latvijas valstspiederīgajiem un ārvalstu pilsoņiem, kuri ierodas Latvijā no ārvalstīm

01.07.2020. 14:07

Vēršam uzmanību, ka Latvijas valstspiederīgajiem un ārvalstu pilsoņiem, tai skaitā Krievijas pilsoņiem, kuri ierodas Latvijā no ārvalstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 15,  ir obligāti jāievēro pašizolācija 14 dienas*. Informācija par valstu saslimstības radītājiem tiek publicēta SPKC mājaslapā.

Svarīgi! Ņemot vērā SPKC publicētos valstu saslimstības radītājus, atgriežoties Latvijā no Krievijas ir obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācija. 

No 2020. gada 10. jūnija ir aizliegta personu un transportlīdzekļu kustība caur Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām no/uz SPKC mājaslapā publicētajām valstīm, kurās ir reģistrēta tāda Covid-19 infekcijas izplatība, kas var radīt nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu.  Ierobežojumi šķērsot robežu neattiecas uz šādām personu kategorijām:

  • kravu un pasažieru pārvadātāji, jūrnieki (neattiecas pašizolācijas nosacījumi);
  • Latvijas valstspiederīgo  ģimenes locekļi (neatkarīgi no pilsonības - laulātie, bērni līdz 21 gada vecumam un personas, kas atrodas aizbildnībā vai apgādībā);
  • personas, kuras ir saņēmušas pozitīvu lēmumu no PMLP par uzturēšanās atļaujas piešķiršanu vai reģistrāciju (izņemot studentus);
  • personas, kas ierodas Latvijā humānu apsvērumu dēļ (piemēram, bēres vai smaga radinieku slimība);
  • darbinieki un speciālisti, kuru ieceļošana Latvijā nepieciešama komersantu saistību izpildei un to apliecinājusi LIAA.

!!!Iepriekšminētās personu kategorijas var ieceļot Latvijā no Krievijas, bet uz robežas būs jāaizpilda rakstveida apliecinājums (veidlapas pieejamas šeit), ka tiks ievēroti īpaši piesardzības pasākumi, tai skaitā obligāta pašizolācija 14 dienas.

Noderīga informācija par Covid-19 izplatību un drošības pasākumiem Latvijā pieejama šeit.

 

*2020. gada 9. jūnijā  Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” https://likumi.lv/ta/id/315304-epidemiologiskas-drosibas-pasakumi-covid-19-infekcijas-izplatibas-ierobezosanai

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Krievijā
Adrese: Čapligina iela 3, 105062 Maskava
Krievijas Federācija
Telefons: +7 495 232 97 60
Fakss: +7 495 232 97 50
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

 Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā