Šodien noslēdzās vēstnieka M. Riekstiņa vizīte Kaļiņingradā

29.11.2019. 17:22

Vēstnieks M.Riekstiņš apmeklē Kaļiņingradu

Noslēgusies vēstnieka Māra Riekstiņa un Latvijas uzņēmēju delegācijas vizīte Kaļiņingradā, kuras rezultātā tika abpusēji sniegta iespējami plaša informācija par sadarbības iespējām, kā arī apzināti iespējamie saskarsmes punkti, kuros paplašināt vai uzsākt sadarbību.

Sarunā ar Kaļiņingradas apgabala gubernatoru Antonu Aļihanovu tika pārrunāti svarīgākie jautājumi transporta, loģistikas, tūrisma un pasažieru pārvadājumu, kā arī kultūras un izglītības jomās.

Vēstnieks M. Riekstiņš izcēla jau esošo sadarbību starp Latviju un Kaļiņingradas apgabalu, kuru starpā ir vērojams pieaugošs ekonomiskais potenciāls. To parāda arī abu valstu uzņēmēju lielā interese dalībai Latvijas – Kaļiņingradas uzņēmējdarbības forumā, kas norisinājās vizītes ietvaros.

Atsevišķi, uzmanība tika pievērsta jautājumiem par pasažieru pārvadājumu pilnveidošanu visās transporta jomās. Piemēram, gubernators A. Aļihanovs izteica vēlmi redzēt pastāvīgus airBaltic avioreisus uz Kaļiņingradu, nevis tikai sezonālus. Savukārt VAS Latvijas dzelzceļš nākamā gada pirmajā pusgadā turpinās uzsāktās sarunas par pasažieru pārvadājumiem maršrutā Kaļiņingrada – Sanktpēterburga caur Latviju. Puses vienojās arī par nepieciešamajiem pasākumiem autosatiksmes pārvadājumu uzlabošanā.

Attiecībā uz avioreisu nodrošināšanu arī ziemas periodā, jautājums ir tieši saistīts ar aviosabiedrības airBaltic lidojumu rentabilitāti. Iepriekšējā periodā ir vērojams būtisks pārvadāto pasažieru skaits no Kaļiņingradas, tādējādi šis apstāklis var būt kā papildus arguments pastāvīgu reisu uzsākšanai. Vēstnieks M. Riekstiņš atzīmēja, ka šī informācija par Kaļiņingradas apgabala vadības vēlmi, var būt papildus arguments airBaltic izvērtēt pastāvīgu aviopārvadājumu nodrošināšanu.

Kaļiņingradas vadība pievērš pastiprinātu uzmanību izglītības jomai reģionā, tāpēc vēlas pilnveidot sadarbību starp Latvijas un Kaļiņingradas augstskolām humanitārajā jomā veicinot pasniedzēju un studentu apmaiņas. Jāpiemin, ka jau pašlaik noris sadarbība starp Latvijas un Kaļiņingradas apgabala augstākajām mācību iestādēm un noslēgti vairāki sadarbības līgumi.

Vizītes noslēgumā tika pārrunāta iespēja organizēt Kaļiņingradas apgabala vadības vizīti Latvijā, kuras ietvaros viens no interesējošiem objektiem būtu iepazīšanās ar Rīgas brīvostas iespējām.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Krievijā
Adrese: Čapligina iela 3, 105062 Maskava
Krievijas Federācija
Telefons: +7 495 232 97 60
Fakss: +7 495 232 97 50
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

 Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā