Vēstnieks piedalās Magadanas latviešu biedrības 25gades svinībās

01.07.2019. 15:56
Vēstnieks piedalās Magadanas latviešu biedrības 25gades svinībās

No š.g. 28. – 30.jūnijam vēstnieks Māris Riekstiņš bija ieradies vizītē vienā no attālākajām Krievijas Federācijas pilsētām, kurā kopš 1994.gada oficiāli darbojas Magadanas Latviešu Biedrība “Kolima – Baltija”.

Biedrības 25gades svinības tika apvienotas ar Vasaras saulgriežu ielīgošanu un Magadanas pilsētas deviņdesmitgadi. Uz pasākuma bija ieradušies Magadanas latviešu biedrības biedri un to ģimenes locekļi, Magadanā esošo azerbaidžāņu, burjatu, jakutu, čukču, kirgīzu un ukraiņu biedrību vadītāji. Tāpat, kā arī pilsētas domes un apgabala pārstāvji.

Pirms pasākuma, vēstnieks apmeklēja latviešu biedrības telpās uzturēto Latvijas muzeju, kur iepazinās ar apgabalā mītošo latviešu ikdienu un dzīves gājumu pēc izsūtīšanas uz šo apgabalu. Biedrība aktīvi veic latviešu uzskaiti Magadanā, kā arī rūpējas par aizgājušo tautiešu kapavietām, šobrīd pilsētā un apkaimē vairs ir palikuši ap 70 latviešu izcelsmes iedzīvotāji.

Tāpat, vizītes laikā vēstnieks apmeklēja “Bēdu Masku”, kas celta 1996. gadā kā atceres vieta visiem Padomju totalitārās varas represētajiem, kas no pagājušā gadsimta divdesmitajiem gadiem līdz pat Staļina nāvei savu ieslodzījumu pavadīja Kolimas apgabalā. Pieminot tūkstošus izsūtītos politieslodzītos Kolimas apgabalā, kuru starpā bija simtiem latviešu, M. Riekstiņš nolika ziedus pie “Bēdu Maskas”. Savukārt, apmeklējot Magadanas apgabala muzeju, vēstnieku iepazīstināja ar apgabala vēsturi, t.sk. Padomju darba nometnēm un to atstātajām sekām.

Magadanas latviešu biedrības rīkotais Vasaras saulgriežu ielīgošanas un 25gades pasākums tika īstenots ar vēstniecības Krievijas Federācijā un diasporas finansējuma atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Krievijā
Adrese: Čapligina iela 3, 105062 Maskava
Krievijas Federācija
Telefons: +7 495 232 97 60
Fakss: +7 495 232 97 50
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

 Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā