Kaļiņingradā noslēdzies Latvijas simtgadei veltītais interneta konkurss skolēniem

07.12.2018. 15:17
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Ar svinīgu noslēguma pasākumu un apbalvošanu 2018. gada 6. decembrī noslēdzies Latvijas simtgadei veltītais interneta konkurss “Iepazīsti Latviju”.  Konkursu sadarbībā ar Latvijas vēstniecības Krievijā konsulārās nodaļas kanceleju Kaļiņingradā organizēja Kaļiņingradas apgabala A.Gaidara vārdā nosauktā bērnu bibliotēka.  Konkursa dalībniekiem – Kaļiņingradas apgabala skolniekiem vajadzēja atbildēt uz 50 Kancelejas Kaļiņingradā sagatavotajiem jautājumiem par Latvijas vēsturi, personām, kurām bijuši nopelni Latvijas kā neatkarīgas valsts izveidē un atpazīstamībā, sasniegumiem kultūrā, sportā, tautsaimniecībā, atpazīt ievērojamākās Latvijas tūrisma apskates vietas. Savas atbildes pavisam iesniedza 94 konkursa dalībnieki no vairāk nekā 20 Kaļiņingradas  apgabala skolām. Konkursa uzvarētāja - Kaļiņingradas 40.ģimnāzijas 8.klases skolniece Viktorija Jeraņina ieguva 84 punktus no 90 iespējamajiem un kā balvu saņēma viesnīcas “Avalon hotel” dāvanu karti Rīgas apmeklējumam divām personām.

Konkursa noslēguma pasākumu papildināja uzaicināto viesmākslinieku – vietējo skolu jaunatnes mūzikas kolektīvu priekšnesumi, kuros tika atskaņotas pazīstamas Raimonda Paula melodijas un dziesmas, savukārt ģimene, kas pārstāv diasporu, izpildīja latviešu tautas dziesmas.

Kancelejas Kaļiņingradā vadītājs Jānis Legzdiņš klātesošajiem sniedza konkursa pareizo atbilžu vizuālo prezentāciju ar papildu aprakstu par ievērojamākajām Latvijas vietām tūrisma apmeklējumam.

Informācija par konkursu pieejama Kaļiņingradas apgabala bērnu bibliotēkas mājas lapā: http://librgaidar.net

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Krievijā
Adrese: Čapligina iela 3, 105062 Maskava
Krievijas Federācija
Telefons: +7 495 232 97 60
Fakss: +7 495 232 97 50
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

 Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā