Latvijas vēstniece reģionālā vizītē apmeklē Omsku

26.03.2016. 10:37

24. un 25. martā norisinājās Latvijas vēstnieces Krievijā Astras Kurmes reģionālā vizīte Omskā. Tās ietvaros notika vēstniecības pārstāvju tikšanās ar latviešiem, kuras laikā tika apspriesti latviešu diasporas Omskā tuvāko gadu plāni, sniegtas atbildes uz tautiešiem interesējošiem konsulārajiem jautājumiem un pārrunātas citas aktualitātes. Vizītes laikā vēstniece atklāja Omskas latviešu rokdarbu izstādi un apmeklēja folkloras grupas “Daina” koncertu. 25. martā vēstniece piedalījās Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītajos pasākumos.

Vizītes ietvaros 23. un 24. martā vēstniecības Konsulārās nodaļas vadītājas vietniece Nora Balode un vēstniecības trešais sekretārs Kaspars Svilāns apmeklēja Omskas apgabala Augšbebru ciemu, kurā latvieši dzīvo jau piektajā paaudzē. Brauciena ietvaros notika tikšanās ar latviešiem, diplomāti tika iepazīstināti ar ciema vēstures muzeju, latviešu skolu un kultūras namu. Šajās dienās Augšbebros norisinājās vietējā ansambļa “Varavīksne” 30 gadu jubilejas pasākums. “Varavīksni” bija ieradušies sveikt latvieši no Omskas apgabala Kurzemes Ozolaines un Arhlatviešu ciema Baškīrijā, kā arī baltkrievu, igauņu, krievu un tatāru folkloras kopas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Krievijā
Adrese: Čapligina iela 3, 105062 Maskava
Krievijas Federācija
Telefons: +7 495 232 97 60
Fakss: +7 495 232 97 50
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

 Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā