Uldis Mikuts iepazīšanās vizītē tiekas ar Moldovas Republikas premjerministru

04.02.2020. 10:27

3. februāri vēstnieks Moldovā Uldis Mikuts iepazīšanās vizītē tikās ar Moldovas Republikas premjerministru Jonu Kiku (Ion Chicu). Sarunā puses pārrunāja Latvijas un Moldovas divpusējās sadarbības aktualitātes, Moldovas jaunās valdības prioritātes un reformu ieviešanas procesa izpildi.

U.Mikuts pauda Latvijas nostāju turpināt sniegt atbalstu Moldovai tās eirointegrācijas ceļā. Vēstnieks uzsvēra Moldovas – Eiropas Savienības Asociācijas līguma pilnvērtīgu izpildi kā būtiskāko aspektu turpmākās sadarbības attīstībā, kuras mērķis ir uzlabot Moldovas iedzīvotāju dzīves apstākļus un nodrošināt valsts ekonomisko attīstību. Būtiska ir reformu izpilde tieslietu sistēmas uzlabošanā un likuma varas stiprināšana, lai mazinātu korupciju un ēnu ekonomikas īpatsvaru. Vēstnieks arī uzsvēra Latvijas interesi paplašināt divpusējo sadarbību reģionālās attīstības politikas jomā un lauku tūrisma sektora Moldovā attīstībā, sniedzot Latvijas pieredzi un labo praksi.

J.Kiku izteica pateicību Latvijas valstij par līdz šim sniegto atbalstu Moldovai tās eirointegrācijas ceļā. Premjers apliecināja valdības mērķi – sekmēt Moldovas – ES Asociācijas līguma izpildi, ko apliecina valdības izvirzītā prioritāte veikt pilnvērtīgu tieslietu sistēmas reformu. J.Kiku pauda apņēmību veicināt plāna izstrādi eventuālas Latvijas – Moldovas starpvaldību komisijas sēdes noturēšanai pārskatāmā nākotnē.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Moldovā
Adrese: Mitropolit Gavriil Banulescu-Bodoni 27, Kišiņeva, MD2012, Moldova
Telefons: +373 22 025260
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.mfa.gov.lv/moldova

icon-facebook  icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā