Uldis Mikuts uzsver Latvijas pieredzes nozīmību Moldovai informatīvās telpas drošības stiprināšanā

25.10.2019. 16:51

24. oktobrī Kišiņevā, piedaloties Moldovas ārlietu un Eiropas integrācijas ministram Niku Popesku (Nicu Popescu), tika atklāta vēstniecības organizētā stratēģiskās komunikācijas konference “Visaptveroša noturība un sadarbības koordinācija informatīvās telpas drošības stiprināšanai”.

Atklājot konferenci, Latvijas vēstnieks Moldovā Uldis Mikuts iepazīstināja klātesošos ar Latvijas pieredzi mediju telpas stiprināšanā, uzsverot valsts pārvaldes sadarbības ar medijiem un pilsonisko sabiedrību nepieciešamību. Vēstnieks norādīja, ka Latvija pastiprināti pievērš uzmanību mediju pratības jautājumam, kā piemēru minot Baltijas Mediju izcilības centra darbību. Centrs sniedz būtisku ieguldījumu mediju vides pētniecībā Baltijas valstīs un arī Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstīs, tajā skaitā Moldovas Republikā.

U.Mikuts pauda gandarījumu, ka jau otro gadu pēc kārtas, Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas ārvalstīs ietvaros, Latvijas vēstniecībai ir bijusi iespēja sniegt atbalstu Moldovos partneriem stratēģiskās komunikācijas ieviešanā. Pateicoties Moldovas partneru interesei, Latvijai ar savu konferencē pārstāvēto ekspertu palīdzību ir iespēja nodot lietderīgu stratēģiskās komunikācijas pieredzi. “Vienlaikus, sniedzot savas labās prakses piemērus Moldovai, arī mēs turpinām mācīties un attīstīt spējas stratēģiskās komunikācijas pilnveidošanā”, norādīja U.Mikuts.

Ārlietu un Eiropas integrācijas ministrs Niku Popesku savā uzrunā pateicās Latvijai par jau otro stratēģiskajai komunikācijai veltīto pasākumu gada laikā. Ministrs norādīja, ka mediju telpa ir viens no būtiskākā demokrātijas pamatelementa – vārda brīvības – stūrakmeņiem. Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes vēstnieks Moldovā Stīvens Fišers (Steven Fisher) uzteica Latvijas pieredzi un labās zināšanas stratēģiskās komunikācijas attīstībā, paužot gandarījumu par iespēju atbalstīt konferences norisi un Lielbritānijas ekspertu klātesamību runātāju lomās.

Konference norisinājās trīs paneļdiskusijās, kurās tika pievērsta uzmanība neatkarīgu mediju lomai sabiedrības informēšanā un valsts pārvaldes institūciju spējām veikt koordinētu komunikāciju ar sabiedrību. Pasākumā tika runāts arī par tādiem jautājumiem kā dezinformācija un viltus ziņas, kas ir aktuāli kā Moldovā, tā visā ES Austrumu partnerības reģionā.

Konferencē no Latvijas piedalījās Latvijas valsts prezidenta padomnieks Nacionālās drošības jautājumos Jānis Kažociņš, Baltijas Mediju izcilības centra direktors Jānis Siksnis, kā arī ES Austrumu Stratēģiskās komunikācijas operatīvajā grupā  (EU’s East Stratcom Task Force) strādājošais Jānis Rungulis.

Šogad konference valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas ietvaros tiek organizēta sadarbībā ar Lielbritānijas vēstniecību Kišiņevā, Moldovas Attīstības un Sociālo iniciatīvu institūtu (Institute for Development and Social Initiatives (IDIS) "Viitorul") un NATO Informācijas un Dokumentācijas centru Moldovā (Information and Documentation Centre on NATO in Moldova).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Moldovā
Adrese: Mitropolit Gavriil Banulescu-Bodoni 27, Kišiņeva, MD2012, Moldova
Telefons: +373 22 025260
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.mfa.gov.lv/moldova

twr icon-facebook  icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā