Latvijas vēstnieks Uldis Mikuts Moldovā organizē ES dalībvalstu Austrumu partnerības vēstnieku tikšanos ar starptautisko organizāciju un starptautisko finanšu institūciju pārstāvjiem

23.10.2019. 19:25

23. oktobrī Latvijas vēstnieks Moldovā Uldis Mikuts organizēja Eiropas Savienības dalībvalstu Austrumu partnerības vēstnieku tikšanos Kišiņevā ar starptautisko organizāciju un starptautisko finanšu institūciju pārstāvjiem Moldovas Republikā.

Atklājot pasākumu, vēstnieks U.Mikuts uzsvēra Latvijas atbalstu Moldovai kā nozīmīgam sadarbības partnerim gan divpusējo attiecību kontekstā, gan ES Austrumu partnerības politikas formātos. Latvija sniedz būtisku ieguldījumu Moldovā, īstenojot attīstības sadarbības projektus, nododot Latvijas labo pieredzi un praksi un veicinot Moldovas eirointegrācijas kursu.

Diskusijā, piedaloties Eiropas Rekonstrukciju un attīstības bankas (ERAB), Eiropas Investīciju bankas (EIB), Eiropas Padomes (EP) un Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) pārstāvniecību vadītājiem Moldovā, tika pārrunāta starptautisko donoru organizāciju īstenoto projektu ieviešanas gaita, kā arī nākotnes prioritātes, lai sniegtu pilnvērtīgu atbalstu Moldovai tās reformu procesa gaitā. ERAB un EIB pārstāvji Angela Saksa (Angela Sax) un Antonio Kastilo (Antonio Castillo) sniedza ieskatu par savu organizāciju ieguldījumu Moldovas infrastruktūras uzlabošanā, tajā skaitā pievēršot īpašu uzmanību projektiem ar mērķi mazināt klimata pārmaiņu sekas, piemēram, veicinot atjaunojamo energoresursu izmantošanu vai uzlabojot atkritumu apsaimniekošanas sistēmas Moldovā. Eiropas Padomes pārstāvniecības vadītājs Viljams Masolins (William Massolin) vēstniekiem izklāstīja aktualitātes Moldovas tieslietu reformas ieviešanā, ņemot vērā Eiropas Padomes Venēcijas Komisijas sniegtās rekomendācijas. ANO rezidējošais koordinators  Moldovā Saimons Springets (Simon Springett) informēja par dažādu ANO aģentūru sniegto atbalstu Moldovai, tajā skaitā valsts pārvaldē strādājošo kapacitātes paaugstināšanai, kas ir būtisks faktors sekmīgai reformu īstenošanai.

ES dalībvalstu Austrumu partnerības vēstnieki apmeklē Moldovu no 22. līdz 25.oktobrim. Vizītes programmā paredzētas tikšanās ar Moldovas parlamenta priekšsēdētāju, premjerministri, vairākiem valdības ministriem un politiķiem, starptautisko organizāciju un finanšu institūciju pārstāvjiem, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un uzņēmējiem. Vizītes ietvaros vēstniekiem plānots apmeklēt arī Tiraspoli un Gagauzijas reģionu. Latviju šajā vēstnieku vizītē pārstāv Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs, vēstnieks Ilgvars Kļava.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Moldovā
Adrese: Mitropolit Gavriil Banulescu-Bodoni 27, Kišiņeva, MD2012, Moldova
Telefons: +373 22 025260
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.mfa.gov.lv/moldova

twr icon-facebook  icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā