Moldovas Pārtikas drošības aģentūra un Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests padziļinās sadarbību

06.09.2019. 13:41

30. augustā vēstnieks Uldis Mikuts tikās ar Moldovas Pārtikas drošības aģentūras vadītāja pienākumu izpildītāju Elu Malai (Ela Malai). 

Sarunā Moldovas Pārtikas drošības aģentūra pauda vēlmi padziļināt savstarpējo sadarbību ar Latvijas Pārtikas un veterināro dienestu, kas sekmētu abu valstu nozaru speciālistu ciešāku sadarbību Latvijas pieredzes pārņemšanai. E. Malai uzsvēra, ka Moldova augsti vērtē Latvijas Pārtikas un veterinārā dienesta speciālistu sniegto atbalstu Twinning projekta ietvaros un ir ieinteresēta divpusējās sadarbības paplašināšanā starp abu institūciju ekspertiem.

Vēstnieks savukārt apstiprināja Pārtikas un veterinārā dienesta gatavību vērtēt iespējas veicināt Latvijas pieredzes nodošanu produktu kontroles kārtības uzlabošanā, inspektoru apmācību, kā arī likumdošanas bāzes uzlabošanu.

E.Malai informēja, ka saredz Latviju kā sadarbības partneri arī fitosanitārajā jomā un labprāt izvērtētu sadarbības izveidi ar Latviju šajā nozarē, kas ir Moldovas Pārtikas drošības aģentūras pārziņā.

Sarunā papildus tika pārrunātas iespējas sniegt Latvijas pieredzi vietējo ražotāju produkcijas noieta veicināšanai vietējā tirgū.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Moldovā
Adrese: Mitropolit Gavriil Banulescu-Bodoni 27, Kišiņeva, MD2012, Moldova
Telefons: +373 22 025260
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.mfa.gov.lv/moldova

icon-facebook  icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā