Vēstnieks Uldis Mikuts un Moldovas premjerministrs Pāvels Filips vienojas stiprināt ekonomisko sadarbību

29.05.2019. 15:37

28. maijā iepazīšanās vizītē Latvijas vēstnieks Moldovā Uldis Mikuts tikās ar Moldovas premjerministru Pāvelu Filipu (Pavel Filip), lai pārrunātu Latvijas un Moldovas plašo divpusējo attiecību spektru, tostarp pastiprinātu uzmanību pievēršot ekonomiskās sadarbības veicināšanai.

Tikšanās laikā abas puses bija vienisprātis, ka, neskatoties uz Latvijas un Moldovas tirdzniecības apgrozījuma pieaugumu pēdējos gados, ekonomiskās sadarbības attīstībai ir potenciāls. Latvija ir ieinteresēta veicināt sadarbību informāciju tehnoloģiju un telekomunikāciju sektoros, ņemot vērā jaunizveidoto IT parku Moldovā sniegtās priekšrocības jaunuzņēmumiem. Kā svarīgs sadarbības sektors tiek saskatīti arī enerģētikas un atjaunojamās enerģijas sektori un transporta nozare.

Amatpersonas pārrunāja arī Moldovas iekšpolitisko situāciju, atzīmējot, ka tiklīdz Moldovā tiks izveidota valdība, būtu jāvērtē Latvijas un Moldovas starpvaldību komisijas sēdes noorganizēšanu ekonomisko attiecību padziļināšanai dažādos sektoros.

P.Filips uzsvēra, ka augstu vērtē Latvijas uzkrātās pieredzes nodošanu un atbalstu Moldovas eirointegrācijas ceļā Eiropas Savienības ietvaros. Vēstnieks norādīja, ka Eiropas Savienības Austrumu Partnerības politika ir svarīgs sadarbības formāts ES un tās asociēto valstu attiecībās, un Latvija turpinās to atbalstīt kā vienu no ES ārējās politikas prioritātēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Moldovā
Adrese: Mitropolit Gavriil Banulescu-Bodoni 27, Kišiņeva, MD2012, Moldova
Telefons: +373 22 025260
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.mfa.gov.lv/moldova

icon-facebook  icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā