Vēstnieks Uldis Mikuts ar Moldovas Ārlietu un Eiropas integrācijas ministru pārrunā divpusējo sadarbību

24.05.2019. 16:54

24. maijā vēstnieks Uldis Mikuts iepazīšanas vizītē tikās ar Moldovas Ārlietu un Eiropas integrācijas ministru Tudoru Uļjanovski (Tudor Ulianovschi), lai pārrunātu abu valstu divpusējo sadarbību un 13.maija Eiropas Savienības (ES) un Austrumu partnerības valstu ārlietu ministru sanāksmes rezultātus.

Sarunā abas puses bija vienisprātis par Latvijas un Moldovas tuvajām, draudzīgajām un konstruktīvajām attiecībām, kas norāda uz labu pamatu padziļinātas sadarbības attīstībai. U.Mikuts uzsvēra nepieciešamību strādāt pie ekonomiskās sadarbības paplašināšanas, tajā skaitā tādas nozarēs kā enerģētikas un informāciju un telekomunikāciju tehnoloģiju jomās. Vēstnieks arī iezīmēja Latvijas iestrādnes pieredzes nodošanā Moldovai stratēģiskās komunikācijas un informatīvās telpas drošības stiprināšanas jomā un Latvijas atbalstu Moldovai attīstības sadarbības politikas ietvaros.

T.Uļjanovskis izteica pateicību par Latvijas ilggadējo sniegto atbalstu Moldovai ES Austrumu Partnerības politikas ietvaros, kā arī atzīmēja ļoti labās divpusējās attiecības un plašos cilvēku kontaktus. Ministrs norādīja uz Moldovas lauksaimniecības produkcijas iespējām Latvijas tirgū, kā arī aicināja apsvērt Latvijas investīciju piesaisti Moldovai.

Informācijai

Uldis Mikuts ir otrais rezidējošais Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Moldovas Republikā. 18. aprīlī U. Mikuts iesniedza akreditācijas vēstuli Moldovas Republikas prezidentam Igoram Dodonam (Igor Dodon).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Moldovā
Adrese: Mitropolit Gavriil Banulescu-Bodoni 27, Kišiņeva, MD2012, Moldova
Telefons: +373 22 025260
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.mfa.gov.lv/moldova

icon-facebook  icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā