Rīgas Juridiskās augstskolas absolventu salidojums Moldovā

24.05.2019. 16:57

22. maijā Latvijas vēstniecībā Moldovā vēstnieks Uldis Mikuts atklāja Rīgas Juridiskās augstskolas Padziļinātās un Intensīvās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā absolventu salidojumu.

Atklājot pasākumu, U. Mikuts pateicās par ieguldījumu RJA programmu īstenošanā atbalstu sniegušo valstu pārstāvjiem.  Vēstnieks pauda gandarījumu par Moldovas atsaucību un izmantotajām iespējām un aicināja turpināt valsts pārvaldē strādājošos paaugstināt profesionālo kvalifikāciju. RJA mācību programmas veicina izpratni par Eiropas tiesību normām un sniedz būtisku ieguldījumu Moldovas publiskās pārvaldes jauno profesionāļu kapacitātes celšanā, norādīja vēstnieks.

Klātesot Moldovas Ārlietu un Eiropas integrācijas ministrijas valsts sekretārei Eiropas integrācijas jautājumos Danielai Morari (Daniela Morari), vēstnieks uzvēra, ka šis ir vērtīgs donorvalstu ilgtermiņa ieguldījums Moldovas reformu procesā tās eirointegrācijas ceļā. D. Morari savukārt pauda prieku par kuplo programmu absolventu skaitu, kā arī atzīmēja, ka liela daļa no klātesošajiem absolventiem ir tās amatpersonas nozaru ministrijās un to padotības iestādēs, kuru tiešajos pienākumos ietilpst Moldovas – Eiropas Savienības Asociācijas līguma izpildes koordinācija. Valsts sekretāre norādīja, ka tas vēlreiz apliecina šo mācību programmu praktisko devumu un paliekošu ieguldījumu jaunajos profesionāļos.

RJA Starptautiskās sadarbības departamenta vadītāja Justīne Lība Elferte Moldovas izglītības, kultūras un pētniecības ministrijas, Moldovas Valsts kancelejas un donorvalstu pārstāvjiem prezentēja izglītības programmu struktūru, ieskicēja programmu nākotni līdz 2020. gadam un potenciālās attīstības iespējas. Klātesošie absolventi, izklāstot savu iegūto pieredzi Rīgas Juridiskajā augstskolā, apliecināja mācību programmu sniegto augsto pievienoto vērtību tiešo darba pienākumu veikšanā. Savos personiskajos stāstos par studiju laiku RJA absolventi Rīgu sauca par otrajām mājām un dalījās atmiņās par profesionālo un sirsnīgo sadarbību ar pasniedzējiem. Uzrunām sekojošajā diskusijā pasākuma dalībnieki apsprieda nākotnes iespējas pielāgot specifiskākas mācību programmas konkrētu valsts pārvaldes nozaru ekspertiem.

Pasākumā piedalījās arī Moldovas Valsts kancelejas un Izglītības, kultūras un pētniecības ministrijas pārstāvji, kā arī Zviedrijas, ASV, Nīderlandes un Šveices vēstniecību Kišiņevā pārstāvji.

Informācijai

Starpdisciplinārās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā Latvija veiksmīgi īsteno kopš 2014. gada, un tās koordinē Rīgas Juridiskā augstskola. Trīs mēnešu Padziļinātā programma un sešu nedēļu Intensīvā programma finansējumu daļēji saņēmušas no Latvijas valsts budžetā paredzētajiem līdzekļiem attīstības sadarbības politikai. Ieguldījumu programmas īstenošanā sniegušas arī ASV, Zviedrija, Norvēģija, Luksemburga, Nīderlande, Šveice. Kopš 2014. gada abas apmācību programmas kopā apguvuši 267 dalībnieki no Eiropas kaimiņattiecību politikas, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstīm, tajā skaitā 28 dalībnieki no Moldovas Republikas.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Moldovā
Adrese: Mitropolit Gavriil Banulescu-Bodoni 27, Kišiņeva, MD2012, Moldova
Telefons: +373 22 025260
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.mfa.gov.lv/moldova

icon-facebook  icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā