Pērkons VR Rockumentary izstādes atklāšana Vendes (Wende) Aukstā kara muzejā, Losandželosā


Norises vieta
Losandželosa, ASV
Norises laiks
23. februāris

2020. gada 23. februārī Vendes Aukstā kara muzejā Losandželosā tiks atklāta pastāvīgā filmas ekspozīcija, virtuālās realitātes projekts “Pērkons: A VR Rockumentary”. Pēc atklāšanas projekts kļūs par daļu no muzeja pastāvīgās kolekcijas. Muzejs ir ļoti pagodināts pie sevis uzņemt šo projektu – nozīmīgu vēstures liecību. Latvijas vēstniecība ASV atbalsta izcilā projekta atklāšanas pasākumu. Atklāšanā piedalīsies Latvijas goda konsuls Dienvidkalifornijā Juris Buņķis.

Virtuālās realitātes īsfilma demonstrē leģendārās latviešu grupas “Pērkons” stāstu, ar tiešu ieskatu nozīmīgā posmā Latvijas vēsturē. Filmu demonstrē konkrētajā vēstures posmā novērojamo radošo spēku. Filmā izmantoti dokumentāli kadri un fotogrāfijas. Filma jau rādīta Francijā, Latvijā, Beļģijā, Kanādā, Ņujorkas pilsētā (ASV), Nīderlandē un Bostonā (MIT universitātē). Ietekmīgais ASV žurnāls “Rolling Stone” rakstījis, ka filma ir “Aizkustinošs un ieskaujošs darbs, kas demonstrē mūzikas spēku”.

Darba režisors Korijs Maklauds (Fallon aģentūra) sacījis: “”Pērkona” stāsts un pamats dzīvot patiesi nepatiesā laikā ir tikpat būtisks šodien kā bija pirms 35 gadiem Padomju Savienībā”, Maklauds arī teicis: “Šodienas politiskajā klimatā, daudz cilvēki prāto vai vērts spēlēt mūzikas grupā, rakstīt vai veidot mākslu, kas šķiet tikt būs tika “aprīta” plašajās pasaules nepatiesībās”. “Pērkons” stāsts ir kā spēles grāmata, kas parāda kā mūzika var uzrunāt patiesību, un kā tā var mudināt nozīmīgas maiņas sabiedrībā.

Vendes muzejs var lepoties ar plašu ekspozīciju, kas vēsta par Auksta kara periodu (1945-1991). Muzejs arī veicina pētniecisko darbu, organizē lekcijas, simpozijus un atbalsta publikācijas.