Latvijas valsts simtgadei veltītas filmas "1906" izrāde kinofestivālā "Bright Nights: Baltic and Nordic Film Festival" Otavā


Norises vieta
Otava, Kanāda
Norises laiks
23. februāris

Atbalstot Latvijas simtgades filmu popularizēšanu starptautiskos kinofestivālos, 2020. gada februārī Otavā izrādīs uz patiesiem vēsturiskiem notikumiem balsīto režisora G. Šmita filmu "1906".

Festivālu organizē Kanādas Filmu institūts (Canadian Film Institute) sadarbībā ar Baltijas un Ziemeļvalstu vēstniecībām Otavā. Festivāls katru gadu iegūst arvien lielāku popularitāti skatītāju vidū un veiksmīgi norisinās jau kopš 2011. gada, kanādiešiem piedāvājot Baltiešu un Ziemeļvalstu jaunāko dažādu žanru kino.


Nozīmīga ir filmas motīva sasaiste ar latviešu diasporas Kanādā pirmsākumiem - tieši 1905.gadā politisko notikumu vadīti uz Kanādu izceļoja pirmie latvieši, apmetoties Kanādas vidienē, Vinipegā un tās apkārtnē, Manitobas provincē.
Kinofestivāls tapis sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kino centru, Kanādas Filmu institūtu, Ottawa Art Gallery un Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas un Islandes vēstniecībām Otavā.

Kontaktinformācija