Būtiskākie notikumi kultūras dzīvē 2009. gadā

02.12.2014. 19:09
 • 9. decembrī latviešu futbolists Kaspars Gorsks, kurš spēlē Queens Park Rangers komandā, uzstāsies Bush teātrī Londonā ar tēmu „Latvietis Lielbritānijā” un stāstīs par savu interesi par futbolu un kultūru. Vēstniecība iesaistījās, palīdzot ar kontaktiem un publikas piesaistīšanu.
 • 3. decembrī Latvijas Republikas vēstnieks Lielbritānijā un Ziemeļīrijā Eduards Stiprais uzrunāja British Latvian Association biedrus un stāstīja par notikumiem Latvijā un viņa iespaidus ierodoties Lielbritānijā. Apmeklētāju skaits bija aptuveni 35 cilvēki.
 • 25. novembrī Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankā Londonā tika rādīta Latvijas Ārlietu Ministrijas izveidotā foto izstāde BALTIJAS CEĻŠ. Izstādē piedalījās visi trīs Baltijas valstu vēstnieki, kā arī Parex Bankas priekšsēdis Nils Melngailis un Lietuvas Premjerministrs Andrius Kubilius. Latvijas Republikas vēstnieks Eduards Stiprais pirmais uzrunāja ielūgtos viesus un pateicās Parex bankai par izstādes atbalstīšanu. EBRD prezidents Thomas Mirow uzsvēra cik svarīga ir EBRD sadarbība ar Baltijas valstīm. Bija ieradušies ap 160 ielūgto viesu. Fotogrāfijas izraisīja lielu interesi. Šajā gadā, kad Berlīnes mūra krišana ir izraisījusi visvairāk intereses, bija labi, ka Latvija, Igaunija un Lietuva pievērsa uzmanību arī sev.
 • 20. novembrī Latvija piedalījās dokumentālu filmu festivālā MEMORY (Atmiņas) ar filmu PADOMJU STĀSTS (The Soviet Story). Filma tika rādīta Ungārijas Kultūras Centrā Londonā un bija labi apmeklēta. Filmu skatīties ieradās ap 70 cilvēku.
 • 19. novembrī Baltijas Ceļa izstāde tika eksponēta Kārdifā, kur Latvijas Goda konsuls Andy Tauriņš noorganizēja lielu pieņemšanu ar ievērojamām Velsas personībām.
 • 8. novembrī Londonas Karaliskajā Mūzikas Akadēmijā notika Baltijas mūzikas studentu koncerts. Andrejs Osokins spēlēja klavieres, un Renate Sokolovska spēlēja flautu. Piedalījās arī igauņu un lietuviešu mūzikas studenti.
 • 29. oktobrī Latvijas vēstniecība uzņēma sešus jaunus Emīla Dārziņa vijoļspēles studentus vecumā no 8 līdz 16 gadiem, kuri ielūgtajiem viesiem nospēlēja ļoti jauku koncertu. Vijoļspēles pasniedzēja Londonā, latviete Anete Graudiņa ar Latvijas Izglītības Fonda starpniecību vēstniecībai uzdāvināja klavieres, un šis bija pirmais koncerts. Vēstniecība ir Anetei un Fondam ļoti pateicīga par iespēju arī turpmāk rīkot koncertus vēstniecībā.
 • 2. jūlijā vēstniecībā notika grāmatas TEACH YOURSELF LATVIAN pasākums. Runāja grāmatas autore Terēze Svilane.
 • 9. jūnijā notika British Latvian Association gada sanāksme, kurā tika izplānota nākošā gada programma. Latvijas vēstniecības telpas regulāri notiek BLA pasākumi un ir labi apmeklēti. BLA pasākumu tēmu nosaka latviešu un angļu biedru tā brīža svarīgākās intereses.
 • 24.-25. maijā Edinburgā un Glāzgovā notika mini- Latviešu mūzikas festivāls. Nauda tika savākta lai palīdzētu veco ļaužu centram Rīgas Anglikāņu baznīcā St. Saviours. Vēstniecība palīdzēja ar informācijas materiāliem un organizatoriskiem padomiem.
 • 6. aprīlī British Latvian Association ietvaros biedrus uzrunāja Bruno Deksnis. Viņa tēma bija nevardarbīga pretošanās pret Padomju varu Latvijā un latviešu kopienas ārvalstīs (Non-Violent Resistance to Soviet Rule in Latvia and Latvian Communities Abroad)
 • 25. martā – Latvijas vēstniecībā vēstnieks Indulis Bērziņš pastāstīja Londonas Universitātes studentu grupai par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā un personīgām atmiņām no šī laika un procesa.
 • 10. martā – Latviešu literatūras tulkotājs Robert Fearnly, pastāstīja BLA biedriem par savu Latvijas pastmarku krājumu un parādīja savu kolekciju, kas sākās ar pirmo pastmarku no Latvijas Republikas dibināšanas laika- 1918. gada.
 • 23. janvārī dokumnetalā filma Padomju Stāsts tika rādīta Igauņu namā Londonā.
 • 15. janvārī vēstniecībā BLA ietvaros notika Vidzemes Bānīša pieņemšana, saistībā ar Toma Altberga un Andra Biedriņa izdoto grāmatu VIDZEMES BĀNĪTIS.