Pases/Personas apliecības (eID kartes)

31.07.2020. 18:35

Uzmanību, izmaiņas apmeklējumu pieraksta sistēmas darbībā!
Vēlamies informēt, ka ir ieviests jauns tehnisks risinājums tiešsaistes pieraksta sistēmā, piesakoties pasu/ID karšu noformēšanai. Pieraksta sistēma tiek atvērta automātiski katru dienu vienai darba dienai uz priekšu ( 31. jūlijā tika atvērts pieraksts uz 4. septembri, 3. augustā uz 7. septembri utt.). Aicinām sekot līdzi pieejamajiem laikiem pieraksta sistēmā. Pieraksts visam augustam un septembra pirmajām dienām ir pilnībā aizpildīts.

Apzinoties nopietnos vīrusa izplatības riskus, pakalpojumi tiks sniegti tikai pēc iepriekšēja pieraksta, ievērojot valdību ieviestos veselības drošības noteikumus un piesardzības pasākumus, tai skaitā personu distancēšanos. Tādēļ lūdzam ņemt vērā, ka katra apmeklētāja apkalpošanai būs nepieciešams ievērojami vairāk laika nekā ierasts. Ņemot vērā, ka Konsulārās nodaļas klientu telpā drīkstēs uzturēties ne vairāk kā divi cilvēki vienlaikus, lūdzam precīzi ievērot noteikto apmeklējuma laiku! Vēršam uzmanību, ka tiešsaistes pieraksts uz pasu/ID karšu noformēšanu tiks vērts vaļā pakāpeniski, izvērtējot apmeklētāju apkalpošanas pieredzi iepriekšējā periodā.

 

Lūdzam būt saprotošiem un rēķināties ar ilgāku gaidīšanas laiku līdz iespējai saņemt pakalpojumu klātienē.

Ārkārtas situācijās, kurās ir nepieciešama steidzama atgriešanās Latvijā, aicinām sazināties ar vēstniecības Konsulāro nodaļu, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Vēršam uzmanību, ka ārkārtas situācija jāpamato ar pierādījuma dokumentiem (piemēra, ārsta izziņu smagas slimības gadījumā, miršanas apliecību tuvinieka nāves gadījumā u.c.).

 

Informējam, ka 2021.gadā Apvienotā Karaliste plāno ES pilsoņiem par vienīgo ceļošanas dokumentu noteikt pases. ID kartes vairs netiks atzītas par ceļošanas dokumentu.

Tai pašā laikā aicinām noformēt eID karti ar e-parakstu. eID karte ļauj attālināti on-line vidē saņemt Latvijas iestāžu pakalpojumus portālā www.latvija.lv/ un pie citiem pakalpojumu sniedzējiem.

!  Apmeklējuma pieteikšanas kārtība Konsulārajā nodaļā Londonā.

Pakalpojuma saņemšanai Londonā aicinām doties uz vietni https://pieraksts.mfa.gov.lv/lielbritanija un veikt pierakstu jaunajā, elektroniskajā pieraksta sistēmā.

Elektroniskais pieraksts apmeklējumam ir paredzēts tikai Latvijas pilsoņu pasu un personu apliecību (ID karšu) pieteikšanai tikai šādos gadījumos:

1.     Pases/ID kartes maiņa (beidzies/drīz beigsies derīguma termiņš, personas dati nav mainījušies)

2.     Pases/ID kartes pieteikšana zudušas/nozagtas gadījumā

3.     Pirmreizēja pases/ID kartes pieteikšana (personas kods ir jau piešķirts, pase/ID karte iepriekš nav bijusi)

Visos citos gadījumos (nav personas koda, mainīts uzvārds vai vārds, pases papildināšana, e-paraksta aktivizēšana un citi pakalpojumi) apmeklējums piesakāms tikai sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

 

Apmeklētāji konsulārajā nodaļā tiek pieņemti tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

Konsulārās nodaļas adrese: The "Grove House" 248A Marylebone Road (ieeja no Lisson Grove), London, NW1 6JF, United Kingdom (skatīt kartē). Tuvākās metro/dzelzceļa stacijas: Baker Street, Marylebone, Edgware Road.

Saskaņā ar Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likumu, Latvijas vēstniecība Londonā sniedz konsulāros pakalpojumus pasu un personas apliecību (ID karšu) noformēšanas, izziņu izprasīšanas, notariālo darbību un citos administratīvos jautājumos tikai personām, kuras norādījušas Latvijas Iedzīvotāju reģistrā, ka dzīvo Apvienotajā Karalistē.

Pieraksta apmeklējuma laiks ir atkarīgs no Konsulārās nodaļas noslodzes. Rinda apmeklējumam vasaras sezonā var būt līdz pat diviem mēnešiem gara. 

Parasti jaunos personu apliecinošos dokumentus saņemsiet pa pastu parastā kārtībā 25 darba dienu laikā,  steidzamā kārtībā (par paaugstinātu samaksu) – 15 darba dienu laikā.

! Ņemot vērā šā brīža situāciju saistībā ar Covid-19 vīrusa izraisītajiem starptautiskās satiksmes ierobežojumiem, vēršam uzmanību, ka sūtījumu piegāde no Latvijas var tikt kavēta. Līdz ar to lūdzam rēķināties, ka norādītie izgatavoto dokumentu piegādes termiņi var būt ilgāki.

Latvijas nepilsonim uz iepriekš saskaņotu pases maiņas apmeklējumu OBLIGĀTI līdzi jāņem dokuments, kas apliecina, ka persona Apvienotajā Karalistē uzturas legāli (piemēram, uzturēšanās atļauja).

Ja nepilsoņa pases derīguma termiņš ir beidzies pirms vairāk nekā pieciem gadiem, OBLIGĀTI līdzi jāņem Home Office izziņa, ka nav prasīta un nav saņemta Apvienotās Karalistes pilsonība.

 

·         Anketas

·         Pasei/ID kartei beidzies derīguma termiņš

·         Pase/ID karte bojāta, nozaudēta, nozagta vai iznīcināta

·         Pirmreizēja pase/ID karte

·         Vārda/uzvārda maiņa

·         Elektroniskais paraksts (e-paraksts)

·         Samaksa

·         Ceļošanai nederīgās pases

  

Anketas

Konsulārās nodaļas izsniegtās anketas apmeklētāji aizpilda personiski. Anketas ir tikai latviešu valodā. Ja personai trūkst nepieciešamo latviešu valodas zināšanu anketu aizpildīšanai, uz apmeklējumu jāierodas ar kādu, kurš var palīdzēt tās aizpildīt. Konsulārās nodaļas lietveži nepalīdz anketu aizpildīšanā. Persona ar savu parakstu apliecina sniegtās informācijas patiesumu anketā.

Iesniegumā par pases/personas apliecības izsniegšanu informācija ir tikai latviešu valodā.  Ja personai trūkst nepieciešamo latviešu valodas zināšanu informācijas pareizības pārbaudei, uz apmeklējumu jāierodas ar kādu, kurš var palīdzēt pārbaudē. Konsulārās nodaļas lietveži netulko iesniegumā iekļauto informāciju. Persona ar savu parakstu apliecina iesniegumā iekļauto ziņu pilnīgumu un pareizību. Personu  apliecinošs dokuments tiek izgatavots saskaņā ar parakstīto iesniegumu. Ja pēc  dokumenta saņemšanas tiek konstatētas neprecizitātes personas parakstītajā iesniegumā, izmaksas par jaunas pases vai personas apliecības noformēšanu sedz pieteicējs.

 

Pases maiņa (beidzies/drīz beigsies derīguma termiņš)

Ierodoties pieteikt pasi/ID karti, kurai beidzies, vai drīz beigsies derīguma termiņš, pieaugušajam līdzi jāņem:

Ja esat ieguvis Apvienotās Karalistes vai kādas citas valsts pilsonību, līdzi jāņem arī šīs valsts pase vai pilsonību apliecinošs dokuments.

Ierodoties pieteikt pasi/ID karti, kurai beidzies, vai drīz beigsies derīguma termiņš, bērnam līdzi jāņem:

 • bērna pašreizējā pase/ID karte;
 • vecāka (Latvijas pilsoņa/nepilsoņa)/ aizbildņa vai pilnvarotās personas, kura pavada bērnu, personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte);
 • bērna fotogrāfijas dokumentiem uz balta fona, izgatavotas fotosalonā, ar skatu objektīvā un acīm vaļā (bērniem līdz 10 gadu vecumam);
 • bērna klātbūtne apmeklējuma laikā OBLIGĀTA;
 • aizpildīts iesniegums dokumentu saņemšanai pa pastu;
 • aizpildīts iesniegums par dzīvesvietas ārvalstīs paziņošanu;
 • bankas maksājumu karte uz Jūsu vārda.

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāli apliecinātu pilnvaru.

Ja bērns ir reģistrēts Apvienotās Karalistes vai kādas citas valsts pilsonībā, līdzi jāņem arī šīs valsts bērna pase vai pilsonību apliecinošs dokuments.

 

Pases/ID kartes pieteikšana zudušas/nozagtas gadījumā

Ierodoties pieteikt pasi/ID karti zudušā/nozagtā personu apliecinošā dokumenta vietā, pieaugušajam līdzi jāņem:

Ja esat ieguvis Apvienotās Karalistes vai kādas citas valsts pilsonību, līdzi jāņem arī šīs valsts pase vai pilsonību apliecinošs dokuments.

Ierodoties pieteikt pasi/ID karti zudušā/nozagtā personu apliecinošā dokumenta vietā, bērnam līdzi jāņem:

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāli apliecinātu pilnvaru.

Ja bērns ir reģistrēts Apvienotās Karalistes vai kādas citas valsts pilsonībā, līdzi jāņem arī šīs valsts bērna pase vai pilsonību apliecinošs dokuments.

 

Pirmreizēja pases/ID kartes pieteikšana (personas kods ir jau piešķirts, pase/ID karte iepriekš nav bijusi)

Lai noformētu pirmo personu apliecinošu dokumentu, personai ir jābūt reģistrētai Latvijas pilsonībā.

Ierodoties pieteikt pirmo pasi/ID karti, līdzi jāņem:

 • dzimšanas apliecības pilnā forma, kurā norādīti vecāku vārdi (ar kuru persona reģistrēta Latvijas pilsonībā);
 • lēmums no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes par personas koda piešķiršanu;
 • personas ārvalsts pase (ja persona šobrīd ir citas valsts pilsonis);
 • bērniem līdz 15 gadu vecumam, vecāka (Latvijas pilsoņa/nepilsoņa)/ aizbildņa vai pilnvarotās personas, kura pavada bērnu, personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte);
 • bērniem līdz 10 gadu vecumam fotogrāfijas dokumentiem uz balta fona, izgatavotas fotosalonā, ar skatu objektīvā un acīm vaļā;
 •  aizpildīts iesniegums dokumentu saņemšanai pa pastu;
 •  aizpildīts iesniegums par dzīvesvietas ārvalstīs paziņošanu;
 • bankas maksājumu karte uz Jūsu vārda (ja maksātājs ir cita persona, tai jābūt klāt maksāšanas brīdī un jāuzrāda sava pase/ID karte).

Pases pieteicējam jebkurā vecumā jābūt klāt apmeklējuma laikā.

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāli apliecinātu pilnvaru.

 

Vārda/uzvārda maiņa

Saistībā ar ierobežojumiem Covid-19 laikā mainījusies dokumentu iesniegšanas kārtība ziņu aktualizācijai par izmaiņām ģimenes stāvoklī un vārda/uzvārda maiņu.

Lai noformētu jaunus personu apliecinošus dokumentus konsulātā Londonā ar jaunu uzvārdu pēc laulības noslēgšanas vai šķiršanas, vispirms jāaktualizē ziņas Iedzīvotāju reģistrā, kā arī jāveic personvārda maiņa pa pastu.

Pagaidām tas izdarāms, nosūtot zemāk minētos dokumentus uz konsulāro nodaļu Londonā (The "Grove House" 248A Marylebone Road, London, NW1 6JF):

 • izmaiņu apliecinoša dokumenta oriģināls* (laulības apliecība vai tiesas spriedums par laulības šķiršanu);
 • aizpildīts iesniegums Konsulārajai nodaļai;
 • abu laulāto pasu kopijas – paziņojumiem par noslēgto laulību, savas pases kopija - paziņojot par šķirto laulību;
 • aizpildīts iesniegums par laulības noslēgšanu ārvalstī ** vai iesniegums par laulības šķiršanu vai atzīšanu par neesošu ārvalstī;
 • pasta čeks par vēstniecībai pārskaitāmo konsulāro nodevu 50*** GBP (postal order payable for the “Embassy of Latvia”). Pasta čeks nopērkams jebkurā pasta nodaļā.

* Ja dokuments nav izdots Austrijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Bulgārijā, Čehijas Republikā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Īrijā, Itālijā, Kiprā, Latvijā, Lietuvā, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Ungārijā, Vācijā, Zviedrijā, Īslandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā, Šveices Konfederācijā, bet kādā citā valstī, tas pirms iesniegšanas Latvijas institūcijās, tai skaitā Latvijas vēstniecībā, ir jālegalizē vai jāapliecina ar Apostille.

 **Ja laulātais/laulātā nav Latvijas pilsonis/pilsone, uzvārda rakstība iepriekš jāsaskaņo ar Latviešu valodas aģentūru (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; www.valoda.lv). Dokumentiem obligāti jāpievieno izdruka no elektroniskās sarakstes ar Latviešu valodas aģentūru un iesniegumos uzvārds jānorāda latviešu valodā.

***  Katra ceturkšņa pirmajā datumā (1.janvārī, 1.aprīlī, 1.jūlijā un 1.oktobrī) tiek mainītas maksājamo nodevu likmes GBP saskaņā Eiropas Centrālās bankas ceturkšņa kursu. Lai saņemtu ar pasta čeku apmaksātu pakalpojumu ceturkšņa beigās, pasta čekiem ir jābūt nosūtītiem un saņemtiem vēstniecībā līdz ceturkšņa pēdējam datumam.

Apliecinātas dokumentu kopijas tiks pārsūtītas ar diplomātisko pastu uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) Rīgā. Ziņas parasti tiek aktualizētas apmēram mēneša laikā no dokumentu saņemšanas pārvaldē Rīgā. 

Pēc ne ātrāk kā piecām nedēļām kopš dokumentu nosūtīšanas aicinām pārliecināties, ka izmaiņas veiktas, lai pēc tam varētu rezervēt apmeklējumu konsulātā Londonā jaunu personu apliecinošu dokumentu noformēšanai:

https://www.mfa.gov.lv/london/konsulara-informacija/pases-personas-apliecibas-eid-kartes

https://pieraksts.mfa.gov.lv/lv/lielbritanija/index

Izvēloties pakalpojumu automatizētajā pieraksta sistēmā, atzīmējiet pirmo variantu - Pases/ID kartes maiņa.

 

Saistībā ar ierobežojumiem Covid-19 laikā mainījusies dokumentu iesniegšanas kārtība ziņu aktualizācijai par personvārda maiņu, pamatojoties uz Deed Poll sertifikātu.

Lai noformētu jaunus personu apliecinošus dokumentus konsulātā Londonā ar jaunu personvārdu, vispirms jāaktualizē ziņas Iedzīvotāju reģistrā, kā arī jāveic personvārda maiņa pa pastu.

Pagaidām tas izdarāms, nosūtot zemāk minētos dokumentus uz konsulāro nodaļu Londonā (The "Grove House" 248A Marylebone Road, London, NW1 6JF):

 • Deed Poll sertifikāta oriģināls;
 • aizpildīts iesniegumsKonsulārajai nodaļai;
 • Jūsu pases/ID kartes kopija;
 • brīvas formas iesniegums, kurā lūdzat nomainīt savu personvārdu uz Lielbritānijā izdota Deed Poll sertifikāta pamata*;
 • pasta čeks par vēstniecībai pārskaitāmo konsulāro nodevu 50** GBP (postal order payable for the “Embassy of Latvia”). Pasta čeks nopērkams jebkurā pasta nodaļā.

Nepilngadīgu bērnu personvārda maiņai dokumentus noformē un iesniegumus aizpilda viens no vecākiem vai likumiskais aizbildnis (Latvijas valstspiederīgais) pievienojot sava personu apliecinoša dokumenta kopiju.

 *Ja vārds/uzvārds Deed poll sertifikātā nav norādīts latviešu valodā, vārda/uzvārda rakstība iepriekš jāsaskaņo ar Latviešu valodas aģentūru (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.). Dokumentiem obligāti jāpievieno izdruka no elektroniskās sarakstes ar Latviešu valodas aģentūru un iesniegumos personvārds jānorāda latviešu valodā.

**  Katra ceturkšņa pirmajā datumā (1.janvārī, 1.aprīlī, 1.jūlijā un 1.oktobrī) tiek mainītas maksājamo nodevu likmes GBP saskaņā Eiropas Centrālās bankas ceturkšņa kursu. Lai saņemtu ar pasta čeku apmaksātu pakalpojumu ceturkšņa beigās, pasta čekiem ir jābūt nosūtītiem un saņemtiem vēstniecībā līdz ceturkšņa pēdējam datumam.

Apliecinātas dokumentu kopijas tiks pārsūtītas ar diplomātisko pastu uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) Rīgā. Ziņas parasti tiek aktualizētas apmēram mēneša laikā no dokumentu saņemšanas pārvaldē Rīgā. 

Pēc ne ātrāk kā piecām nedēļām kopš dokumentu nosūtīšanas aicinām pārliecināties, ka izmaiņas veiktas, lai pēc tam varētu rezervēt apmeklējumu konsulātā Londonā jaunu personu apliecinošu dokumentu noformēšanai:

https://www.mfa.gov.lv/london/konsulara-informacija/pases-personas-apliecibas-eid-kartes

https://pieraksts.mfa.gov.lv/lv/lielbritanija/index

Izvēloties pakalpojumu automatizētajā pieraksta sistēmā, atzīmējiet pirmo variantu - Pases/ID kartes maiņa.

 

Elektroniskais paraksts (e-paraksts)

Noformējot personas apliecību (ID karti), Jums ir iespēja pieteikt e-parakstu. Ar ID karti, kurā iekļauts un aktivizēts autentifikācijas sertifikāts, Jūs varat apliecināt savu identitāti attālināti – elektroniskā vidē. Ar e-parakstu parakstītam dokumentam ir tāds pats juridisks spēks kā ar roku parakstītam papīra formāta dokumentam. E-paraksta pieprasīšanas gadījumā tiek iekasēta papildus konsulārā nodeva 15 EUR apmērā, jo, drošības nolūkos, ID karte un PIN/PUK kodi tiek nosūtīti atsevišķas aploksnēs. Lai lietotu e-parakstu, nepieciešams karšu lasītājs, kurš jāiegādājas atsevišķi. Sīkāka informācija par e-parakstu pieejama mājaslapā https://www.eparaksts.lv/lv/.

 

Samaksa

Samaksa par pases/ID noformēšanu veicama tikai ar Jūsu bankas maksājumu karti apmeklējuma laikā, nevis skaidrā naudā. Ja maksāsiet ar citas personas karti, šai personai jābūt klāt maksāšanas brīdī, uzrādot savu personu apliecinošu dokumentu.

Samaksa par pasu/ID karšu noformēšanu parastā kārtībā (25 darba dienu laikā) ar iekļautu konsulāro nodevu (EUR 15) par dokumenta nosūtīšanu personai konsulārā apgabala robežās :

 

Pieaugušajiem

*personai līdz 20 gadu vecumam; 
*vecuma pensionāram;        
*1. vai 2. grupas invalīdam

 Pase

EUR 85.00

EUR 70.00

 Pase un ID karte

EUR 90.00

EUR 75.00

 ID karte

EUR 70.00

EUR 60.00

Samaksa par pasu/ID karšu noformēšanu steidzamā kārtībā (15 darba dienu laikā) ar iekļautu konsulāro nodevu (EUR 15) par dokumenta nosūtīšanu personai konsulārā apgabala robežās:

 

Pieaugušajiem

*personai līdz 20 gadu vecumam; 
  *vecuma pensionāram;        
  *1. vai 2. grupas invalīdam

 Pase

 EUR 110.00

EUR 85.00

 Pase un ID karte

EUR 125.00

EUR 100.00

 ID karte

EUR 85.00

EUR 70.00

Par pases pieteikuma noformēšanu ārpus Londonas, izmantojot mobilo pasu darbstaciju, tiek iekasēta papildus samaksa EUR 40.

E-paraksta pieprasīšanas gadījumā tiek iekasēta papildus konsulārā nodeva EUR 15 apmērā, jo, drošības nolūkos, ID karte un PIN/PUK kodi tiek nosūtīti atsevišķās aploksnēs.

Informācija par plānotajiem izbraukumiem ar mobilajām pasu darbstacijām ārpus Londonas tiek publicēta vēstniecības mājaslapā šeit. Ja vēlaties saņemt informāciju par gaidāmajiem izbraukumiem savā e-pastā, tad pierakstieties konsulārajām ziņām – aploksnes ikona pa labi ar tekstu: Pieraksties, lai saņemtu konsulāro informāciju savā e-pastā.

 

Ceļošanai nederīgās pases:

Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kuru derīguma termiņš ir 50 gadi, sākot ar 2010. gada 1. novembri nav derīgas ceļošanai ārpus Šengenas valstu teritorijas.

Kopš 2008. gada 1. jūlija Latvijas pilsoņu pases, kuras izsniegtas līdz 2002. gada 30. jūnijam (ar ielīmētu fotogrāfiju), nav derīgas ceļošanai, tai skaitā arī uz Latviju. Šāda pase ir lietojama tikai kā personu apliecinošs dokuments Latvijas teritorijā.