Pases/Personas apliecības (eID kartes)

08.10.2019. 13:27

Saskaņā ar Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likumu Latvijas vēstniecība Londonā sniedz konsulāros pakalpojumus pasu, izziņu izprasīšanas, notariālo darbību un citos administratīvos jautājumos tikai personām, kuras norādījušas Iedzīvotāju reģistrā, ka dzīvo Apvienotajā Karalistē.

Apmeklētāji konsulārajā nodaļā tiek pieņemti tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

Konsulārās nodaļas adrese: The "Grove House" 248A Marylebone Road (Ieeja no Lisson Grove), London, NW1 6JF, United Kingdom (skatīt kartē). Tuvākās metro/dzelzceļa stacijas: Baker Street, Marylebone, Edgware Road.

Pieraksta apmeklējuma laiks ir atkarīgs no Konsulārās nodaļas noslodzes. Rinda apmeklējumam vasaras sezonā var būt līdz pat diviem mēnešiem pēc pieteikšanās. 

Jaunos personas apliecinošos dokumentus persona saņem pa pastu parastā kārtībā 5 nedēļu laikā, bet steidzamā kārtībā (par paaugstinātu samaksu) – 3 nedēļu laikā.

Aicinām pieteikt apmeklējumu, sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālr: +44 (0) 20 772 59 212.

 

  

Anketas

Konsulārās nodaļas izsniegtās anketas apmeklētāji aizpilda personiski. Anketas ir tikai latviešu valodā. Ja personai trūkst nepieciešamo latviešu valodas zināšanu anketu aizpildīšanai, uz apmeklējumu jāierodas ar kādu, kurš var palīdzēt tās aizpildīt. Konsulārās nodaļas lietveži nepalīdz anketu aizpildīšanā. Persona ar parakstu apliecina sniegtās informācijas patiesumu anketā.

Iesniegumā par pases/personas apliecības izsniegšanu informācija ir tikai latviešu valodā.  Ja personai trūkst nepieciešamo latviešu valodas zināšanu informācijas pareizības pārbaudei, uz apmeklējumu jāierodas ar kādu, kurš var palīdzēt pārbaudē. Konsulārās nodaļas lietveži netulko iesniegumā iekļauto informāciju. Persona ar parakstu apliecina iesniegumā iekļauto ziņu pilnīgumu un pareizību. Personu  apliecinošs dokuments tiek izgatavots saskaņā ar parakstīto iesniegumu. Ja pēc  dokumenta saņemšanas tiek konstatētas neprecizitātes personas parakstītajā iesniegumā, izmaksas par jaunas pases vai personas apliecības noformēšanu sedz pieteicējs.

 Pasei/ID kartei beidzies derīguma termiņš

Ja iepriekšējam dokumentam ir beidzies derīguma termiņš, lai noformētu jaunu dokumentu, līdzi jāņem vecā pase/ID karte un Jūsu bankas maksājumu karte samaksas veikšanai.

Ja esat ieguvis Apvienotās Karalistes vai kādas citas valsts pilsonību, līdzi jāņem arī šīs valsts pase vai pilsonību apliecinošs dokuments.

 Pase/ID karte bojāta, nozaudēta, nozagta vai iznīcināta

Ja iepriekšējais dokuments bojāts, nozaudēts, nozagts vai iznīcināts, lai noformētu jaunu dokumentu, līdzi jāņem bojātais dokuments vai iesniegums par pases/ID kartes nozagšanas, nozaudēšanas vai iznīcināšanas apstākļiem; policijas iestādes atbilde uz personas iesniegto ziņojumu, ja pase/ID karte nozagta. Līdzi jāņem Jūsu bankas maksājumu karte samaksas veikšanai.

 Pirmā pase/ID karte

Lai noformētu pirmo personu apliecinošu dokumentu, bērnam ir jābūt reģistrētam Latvijas pilsonībā.

Ja bērnam noformējat pirmo personu apliecinošu dokumentu, līdzi uz apmeklējumu jāņem bērna dzimšanas apliecība, kur minēti abu vecāku vārdi, uzvārdi, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sagatavotais paziņojums par personas koda piešķiršanu un vecāka pase, kā arī divas krāsainas bērna fotogrāfijas dokumentiem uz balta fona, izgatavotas fotosalonā, ar atvērtām acīm, skatienu objektīvā. Jāzina bērna garums centimetros.  

Ja bērns ir reģistrēts Apvienotās Karalistes vai kādas citas valsts pilsonībā, līdzi jāņem arī šīs valsts bērna pase vai pilsonību apliecinošs dokuments.

Bērna klātbūtne Konsulārajā nodaļā ir obligāta.

 Vārda/uzvārda maiņa

Ja laulības noslēgšanas vai šķiršanas rezultātā mainās uzvārds, informēt par izmaiņām ģimenes stāvoklī ir iespējams tikai klātienē Konsulārajā nodaļā, vienlaicīgi noformējot jaunu personu apliecinošu dokumentu. Lai noformētu jaunu dokumentu, līdzi jāņem personas pase/ID karte; izmaiņu apliecinošs dokuments* (laulības apliecība, tiesas spriedums par laulības šķiršanu); laulātā pase – paziņojumiem par noslēgto laulību.

Ja vārds, uzvārds tiek mainīts pamatojoties uz Deed poll dokumentu vai saskaņā ar likuma par Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumu, tad līdzi jāņem personas pase/ID karte, Deed poll dokuments vai lēmums par vārda/uzvārda maiņu.

Ja vārds/uzvārds laulības apliecībā, šķiršanas dokumentā vai Deed poll dokumentā nav norādīts latviešu valodā, vārda/uzvārda rakstība iepriekš jāsaskaņo ar Latviešu valodas aģentūru (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.). Uz apmeklējumu obligāti līdzi jāņem izdruka no sarakstes ar Latviešu valodas aģentūru.

* Ja dokuments par laulības noslēgšanu vai laulības šķiršanu nav izdots Austrijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Bulgārijā, Čehijas Republikā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Īrijā, Itālijā, Kiprā, Latvijā, Lietuvā, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Ungārijā, Vācijā, Zviedrijā, Īslandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā, Šveices Konfederācijā, bet kādā citā valstī, tas pirms iesniegšanas Latvijas institūcijās, tai skaitā Latvijas vēstniecībā, ir jālegalizē vai jāapliecina ar Apostille.

 Pases/ID noformēšana personām, kuras jaunākas par 15 gadiem

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāli apliecinātu pilnvaru. Bērna klātbūtne ir obligāta. Vecākam, aizbildnim vai pilnvarotajai personai līdzi jāņem savs personu apliecinošs dokuments, kā arī bērna vecā pase/ID karte.

Lai noformētu pasi/ID karti bērnam līdz 10 gadu vecumam, līdzi jāņem arī divas krāsainas bērna fotogrāfijas dokumentiem uz balta fona, izgatavotas fotosalonā, ar atvērtām acīm, skatienu objektīvā. Jāzina bērna garums centimetros.

 Fotogrāfijas

Pases/ID kartes noformēšanai nepieciešamā fotogrāfija tiek uzņemta bez papildus samaksas dokumenta pieteikuma noformēšanas laikā (tas neattiecas uz bērniem līdz 10 gadu vecumam).

Ja nevēlaties, ka tiekat fotografēts vēstniecībā uz vietas, varat iesniegt arī fotosalonā izgatavotu fotogrāfiju. Iekļaušanai pasē/ID kartē ir iespējams izmantot tikai labas kvalitātes fotogrāfijas, kas izgatavotas profesionālos fotosalonos. Fotogrāfija nedrīkst būt vecāka par 3 mēnešiem. Nav derīgas momentfoto kabīnēs izgatavotas fotogrāfijas!

 

Elektroniskais paraksts (e-paraksts)

Noformējot personas apliecību (ID karti), Jums ir iespēja pieteikt e-parakstu. Ar ID karti, kurā iekļauts un aktivizēts autentifikācijas sertifikāts, Jūs varat apliecināt savu identitāti attālināti – elektroniskā vidē. Ar e-parakstu parakstītam dokumentam ir tāds pats juridisks spēks kā ar roku parakstītam papīra formāta dokumentam. E-paraksta pieprasīšanas gadījumā tiek iekasēta papildus konsulārā nodeva 15 EUR apmērā, jo, drošības nolūkos, ID karte un PIN/PUK kodi tiek nosūtīti atsevišķas aploksnēs. Lai lietotu e-parakstu, nepieciešams karšu lasītājs, kurš jāiegādājas atsevišķi. Sīkāka informācija par e-parakstu pieejama mājaslapā https://www.eparaksts.lv/lv/.

Samaksa

Samaksa par pasi/ID karti vēstniecībā iespējams veikt tikai ar bankas maksājumu
karti
. Samaksu var veikt arī cita persona ar savu maksājuma karti – šajā
gadījumā šīs personas klātbūtne Konsulārajā nodaļā ir obligāta, un identifikācijai uzrādāms attiecīgās personas dokuments (pase vai ID karte).

Samaksa par pasu/id karšu noformēšanu parastā kārtībā (5 nedēļu laikā) ar iekļautu konsulāro nodevu (EUR 15) par dokumenta nosūtīšanu personai konsulārā apgabala robežās :

 

Pieaugušajiem

*personai līdz 20 gadu vecumam;
*vecuma pensionāram;        
*1. vai 2. grupas invalīdam

 Pase

 EUR 85.00

EUR 70.00

 Pase un ID karte

EUR 90.00

EUR 75.00

 ID karte

EUR 70.00

EUR 60.00

Samaksa par pasu/ID karšu noformēšanu steidzamā kārtībā (3 nedēļu laikā) ar iekļautu konsulāro nodevu (EUR 15) par dokumenta nosūtīšanu personai konsulārā apgabala robežās:

 

Pieaugušajiem

*personai līdz 20 gadu vecumam;
  *vecuma pensionāram;        
  *1. vai 2. grupas invalīdam

 Pase

 EUR 110.00

EUR 85.00

 Pase un ID karte

EUR 125.00

EUR 100.00

 ID karte

EUR 85.00

EUR 70.00

Par pases pieteikuma noformēšanu ārpus Londonas, izmantojot mobilo pasu darbstaciju, tiek iekasēta papildus samaksa EUR 40.

E-paraksta pieprasīšanas gadījumā tiek iekasēta papildus konsulārā nodeva EUR 15 apmērā, jo, drošības nolūkos, ID karte un PIN/PUK kodi tiek nosūtīti atsevišķas aploksnēs.

Informācija par plānotajiem izbraukumiem ar mobilajām pasu darbstacijām ārpus Londonas tiek publicēta vēstniecības mājaslapā šeit. Ja vēlaties saņemt informāciju par gaidāmajiem izbraukumiem savā e-pastā, tad pierakstieties konsulārajām ziņām – aploksnes ikonas pa labi ar tekstu: Pieraksties, lai saņemtu konsulāro informāciju savā e-pastā.

 Ceļošanai nederīgās pases:

Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kuru derīguma termiņš ir 50 gadi, sākot ar 2010.gada 1.novembri nav derīgas ceļošanai ārpus Šengenas valstu teritorijas.

Kopš 2008.gada 1.jūlija Latvijas pilsoņa pases, kuras izsniegtas līdz 2002.gada 30.jūnijam (ar ielīmētu fotogrāfiju), nav derīgas ceļošanai, tai skaitā arī uz Latviju. Šāda pase ir lietojama tikai kā personu apliecinošs dokuments Latvijas teritorijā.