Ceļošana uz Apvienoto Karalisti breksita pārejas periodā no 2020.gada 1.februāra līdz 31.decembrim

31.01.2020. 16:50

Pārejas perioda laikā ceļošanas nosacījumos nekas nemainīsies – ES, t.sk. Latvijas,  pilsoņi uz AK un AK pilsoņi uz ES varēs ceļot tāpat kā līdz šim.

NB! Ņemot vērā to, ka 2021.gadā Apvienotā Karaliste plāno ES pilsoņiem par vienīgo ceļošanas dokumentu noteikt pases un ID kartes vairs netiks atzītas par ceļošanas dokumentu, aicinām noformēt pases vēstniecības Konsulārajā nodaļā (https://www.mfa.gov.lv/london/konsulara-informacija/pases-personas-apliecibas-eid-kartes).

Bērnu ceļošana

Ceļojot uz AK, bērni varēs šķērsot Latvijas robežu ar derīgu pasi vai personas apliecību un bez papildus dokumentu uzrādīšanas neatkarīgi no tā, vai bērni ceļo vieni vai ar pavadoni: https://likumi.lv/doc.php?id=214902 . Papildu jautājumu, gadījumā aicinām sazināties ar  kompetento Latvijas iestādi jautājumos par robežšķērsošanu –  Valsts robežsardzi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālrunis +371 67075616.

Aicinām sazināties ar aviopārvadātāju par nepieciešamību nepilngadīgajiem pasažieriem uzrādīt papildus dokumentus atbilstoši pārvadātāju drošības prasībām.

Tāpat jāņem vērā, ka, šķērsojot AK robežkontroles punktus, var tikt prasīts uzrādīt vismaz viena vecāka piekrišanu bērna patstāvīgai izceļošanai no Latvijas, radniecību apliecinošus dokumentus, jo īpaši gadījumos, ja vecāka un bērna uzvārds atšķiras, kā arī otra vecāka piekrišana vai atļauja trešajai personai pavadīt bērnu ceļojumā. Sīkāka informācija atrodama: http://ejuz.lv/6bms

Ceļotāji un tie, kas uz AK plāno pārcelties pēc pārejas perioda

ES (t.sk. Latvijas) pilsoņiem – tūristiem -, ceļojot uz AK un uzturoties AK līdz 3 mēnešiem, pēc breksita vīza nebūs nepieciešama. 3 mēnešu bezvīzu uzturēšanās termiņš nebūs ierobežots ar jebkādu laika posmu (piemēram, 90 dienas pusgadā, kā tas ir ieceļošanai Šengenas telpā).

Ieceļošanas nosacījumi nodarbinātības nolūkos AK, sākot ar 2021.gadu, mainīsies, bet vēl nav noteikts, kādi tie būs.