Vēstniecības ziņas

02.12.2014. 19:09

1.septembrī Latvijas vēstnieks Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē Eduards Stiprais tikās ar Bostonas mēru Kolinu Brothērtonu (Colin Brotherton). Vēstnieks mēru iepazīstināja ar Latvijas aktualitātēm, vēstures sarežģītajiem jautājumiem un to nozīmi šodien, kā arī ar latviešu tradīcijām. K.Brothērnons informēja, ka liela daļa pilsētas iedzīvotāju ir no Polijas, Lietuvas un Latvijas. Pašvaldība ir gandarīta, ka tās iedzīvotāji apvienojas dažādās interešu grupās, jo tas atvieglo sadarbību ar dažādām sabiedrības grupām.

Pēc tikšanās K.Brothērtons kopā ar vēstnieku E.Stipro piedalījās Bostonas latviešu biedrības „Stiprāki kopā” izveidošanas un skolas „Latvijas ozoli un liepas” atklāšanas pasākumā. Uzrunājot vecākus un skolotājus Bostonā, vēstnieks izteica gandarījumu par biedrības un skolas dibināšanu, kā arī dažādu interešu pulciņu izveidošanu un novēlēja piesaistīt iespējami lielu skaitu interesentu, lai veicinātu latviskās identitātes stiprināšanu ārpus Latvijas. Vēstnieks uzsvēra biedrības un skolas kā reģionāla latviešu centra nozīmi, kas atvieglos sadarbību ar vēstniecību un iestādēm Latvijā. Tāpat E.Stiprais pasniedza mācību grāmatas un metodiskos materiālus, ko sarūpējusi Latviešu valodas aģentūra, kā arī apliecināja vēstniecības gatavību iespēju robežās sniegt atbalstu skolai arī turpmāk.

Tiek plānots, ka skola sākotnēji strādās sestdienās un iespēju robežās darba dienu vakaros, un pirmā nodarbība paredzēta 8.septembrī. Pašlaik skolā pieteikti ap 80 bērnu. Pēc biedrības vadītāja Ziedoņa Barbaka teiktā, vecāku interese par skolas darbību ir diezgan liela, tādējādi tika pieļauts, ka bērnu skaits varētu pieaugt.

Papildus informāciju par skolas darbību iespējams saņemt sazinoties izmantojot elektroniskā pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..


Latvijas vēstniecība Londonā

45 Nottingham Place London W1U 5LY United Kingdom
Tālrunis: + 44 (0) 20 731 200 40
Fakss: + 44 (0) 20 731 200 42
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.