Informācija par ieceļošanas kārtību Latvijā un AK no 15. janvāra

13.01.2021. 16:34

Informējam, ka Apvienotās Karalistes valdība lēmusi, ka noteikumi par ierašanos Anglijā un negatīva Covid-19 testa uzrādīšanu pirms izbraukšanas stāsies spēkā no 18. janvāra plkst. 4.00 pēc AK laika. Papildu informācija: https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-testing-for-people-travelling-to-england.

***

Lai ierobežotu straujo Covid-19 pandēmijas izplatību, sākot ar 15. janvāri, ir mainīta ieceļošanas kārtība Latvijā un Apvienotajā Karalistē (AK) - ieceļošanai gan Latvijā, gan Apvienotajā Karalistē būs nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ceļošanas. Ceļojot uz Latviju ar lidmašīnu, negatīva testa apliecinājums būs jāuzrāda pirms iekāpšanas lidmašīnā. Papildu jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar jūsu avio pārvadātāju, lidostu “Rīga” vai Valsts robežsardzi. Attiecībā uz ceļošanu tranzītā, aicinām vērsties attiecīgo valstu vēstniecībās, kuru teritoriju paredzēts šķērsot.

Spēkā paliek arī līdzšinējās prasības - 48 stundu laikā pirms ieceļošanas Latvijā ir jāreģistrējas covidpass.lv un pēc ieceļošanas jāpavada 10 dienas pašizolācijā.

Arī ieceļojot AK, papildus jaunajai prasībai uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ceļošanas, paliek spēkā prasība 48 stundu laikā pirms ierašanās AK aizpildīt elektronisko pasažieru lokācijas anketu un pēc ieceļošanas AK ievērot 10 dienu pašizolāciju. Ja piecas dienas pēc ierašanās AK tiek veikts Covid-19 tests un saņemts negatīvs rezultāts, pašizolāciju drīkst pārtraukt. Plašāka informācija pieejama AK valdības mājas lapā. Lūdzam ņemt vērā, ka ieceļošanas noteikumi Apvienotās Karalistes reģionos var atšķirties. Informācija atrodama Skotijas, Velsas un Ziemeļīrijas valdību mājaslapās.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē
Adrese: 45 Nottingham Place, Londona, W1U 5LY
Apvienotā Karaliste
Telefons: +44 (0) 20 731 200 41
Fakss: 44 (0) 20 731 200 42
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā