Vēstnieces Baibas Bražes atklātā vēstule par Latvijas pilsoņu informēšanu Brexit procesā

03.07.2018. 12:30

Aicinām iepazīties ar Latvijas vēstnieces Apvienotajā Karalistē Baibas Bražes atklāto vēstuli par Latvijas pilsoņu informēšanu Brexit procesā, kas nosūtīta latviešu diasporas organizāciju, nedēļas nogales skolu, folkloras kopu, radošo grupu un mediju pārstāvjiem Apvienotajā Karalistē.

Londonā 2018. gada 3. jūlijā

  Par Latvijas pilsoņu informēšanu Brexit procesā

Godātie latviešu diasporas organizāciju, nedēļas nogales skolu, folkloras kopu, radošo grupu un mediju pārstāvji Apvienotajā Karalistē!

Apvienotās Karalistes (AK) uzsāktais Brexit process ir aktualizējis virkni praktisku jautājumu, kas ietekmēs arī AK dzīvojošo tautiešu ikdienas dzīvi. Latvijas valdība ir skaidri definējusi, ka viens no būtiskākajiem jautājumiem Brexit procesā ir turpmāka Latvijas pilsoņu tiesību nodrošināšana AK.

Sarežģītajā un smagajā sarunu procesā starp Eiropas Savienību (ES) un AK, arvien skaidrākas aprises iegūst arī ES pilsoņiem garantētās tiesības, kā arī nepieciešamās prasības, lai šīs tiesības izmantotu. Tieši tāpēc vēlos aicināt Jūs personīgi izmantot savu lomu, kontaktus un zināšanas latviešu kopienā, lai AK dzīvojošie tautieši saņemtu patiesu informāciju un padomus par tiesībām un pienākumiem. 

No vēstniecības puses vēlos vērst Jūsu uzmanību uz šādiem informācijas avotiem un iespējām, kuras aicinu aktīvi izmantot un izplatīt tautiešiem:

  1. par AK plāniem ieviest jauno imigrācijas sistēmu informācija pieejama  AK Iekšlietu ministrijas (Home Office) mājaslapā, kurā iespējams arī piereģistrēties ziņu par ES pilsoņu statusu AK saņemšanai;

  2. vispusīga informācija par kopējo Brexit sarunu procesu, panākto progresu un vienošanās, t.sk. par ES pilsoņu tiesībām, pieejama Eiropas Komisijas mājaslapā;

  3. Law Centres Network piedāvā iespēju organizēt bezmaksas juriskonsultu vadītas informācijas sesijas par ES pilsoņu tiesībām.  Minimālais reģistrēto pasākumu apmeklētāju skaits, lai uzaicinātu juristu, ir 40 cilvēki. Plašāka informācija par Law Centres Network juristu uzaicināšanu uz semināriem ir publicēta vietnē. Elektroniskā pieteikuma forma jurista uzaicināšanai;

  4. organizācija My Life My Say, kas ir izveidota, lai pārstāvētu jauniešu intereses Brexit procesā, regulāri dažādās AK pilsētās rīko Brexit Café tikšanās. Tā ir iespēja jauniešiem saņemt informāciju par Brexit procesu, kā arī paust savu redzējumu par ES un AK nākotnes attiecībām. Organizācija sadarbojas ar AK parlamentāriešu grupu All-Party Parliamentary Group on a Better Brexit for Young People;

  5. vairākās AK pilsētās ES pilsoņu informēšanu par viņu tiesībām, bieži pieaicinot arī AK Iekšlietu ministrijas pārstāvjus un juristus, ir uzņēmušās arī pašvaldības. Aicinām diasporas organizācijas sazināties ar sava reģiona pašvaldībām un paust interesi piedalīties semināros par ES pilsoņu tiesībām AK pēc Brexit;

  6. jaunāko informāciju regulāri iespējams saņemt arī vēstniecības Facebook lapā (Embassy of Latvia in the UK / Latvijas vēstniecība Lielbritānijā), kurai aicinām sekot. Svarīgākās ziņas tiek publicētas vēstniecības mājaslapā, kur pieejama arī plaša un noderīga konsulārā informācija,  kuras saņemšanai ir iespēja pierakstīties, nosūtot e-pastu uz norādīto adresi.

Tikai ar mūsu kopīgiem spēkiem un sadarbību varēsim palīdzēt AK dzīvojošajiem Latvijas pilsoņiem saņemt kvalitatīvu informāciju par tiesībām un pienākumiem, turpinot dzīvot, strādāt un mācīties AK.

ES pilsoņu tiesību nodrošināšana ir viens no būtiskiem jautājumiem, kuram vēstniecība vēlētos īpaši pievērsties arī ikgadējā diasporas organizāciju pārstāvju sanāksmē, kuru provizoriski plānojam rīkot š.g. 27. oktobrī. Ielūgumi un sanāksmes darba kārtība diasporas organizācijām tiks nosūtīti atsevišķi.

Patiesā cieņā,

Baiba Braže

Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē
Adrese: 45 Nottingham Place, Londona, W1U 5LY
Apvienotā Karaliste
Telefons: +44 (0) 20 731 200 41
Fakss: 44 (0) 20 731 200 42
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā