Vēstniecība izsludina pieteikšanos diasporas atbalsta finansējumam pasākumiem 2018. gadā

08.06.2018. 14:59

Vēstniecība aicina latviešu diasporas organizācijas pieteikt projektus Ārlietu ministrijas (ĀM) diasporas atbalsta finansējumam 2018. gadā. Šis aicinājums attiecas uz projektiem, kuru īstenošana plānota pēc 6. septembra. Prioritāri tiks skatīti projekti, kas veltīti Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai.

Saņemtos projektu pieteikumus Vēstniecība iesniegs ĀM līdz š.g. 6. augustam. Saskaņā ar noteikto kārtību, pirms pieteikumu iesniegšanas Vēstniecībai tie ir jāizvērtē un jāsniedz par tiem savs atzinums. Ņemot vērā šo Vēstniecības pienākumu, lūdzam diasporas organizācijām iesūtīt aizpildītu projekta pieteikuma anketu uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz š.g. 30.jūlija dienas beigām.

Ņemot vērā līdzšinējo praksi, secinājumus un ieteikumus no diasporas organizācijām, ĀM ir pilnveidojusi un vairākos aspektos vienkāršojusi “Kārtību, kādā Ārlietu ministrija atbalsta Latvijas diasporu un tās organizāciju veidotos projektus”.

 Aicinām ĀM mājaslapā rūpīgi iepazīties ar precizēto kārtību, kur projektu iesniedzējiem jāņem vērā:

  1. Attiecināmo un neattiecināmo izmaksu klasifikators;

  2. Visiem projektiem tiek paredzēti līdz 10% neparedzētiem izdevumiem no tāmes kopsummas;

  3. Tiek atvieglota projektu atskaišu iesniegšana projektiem ar piešķirto finansējumu līdz 700 EUR;

  4. Projekta pieteikumā jānorāda līdzfinansējums, ja tāds ir;

  5. Projekta pieteikumā jānorāda plānotās aktivitātes.

Precizētā kārtība ir pieejama: http://www.mfa.gov.lv/tautiesiem-arzemes/aktualitates-tautiesiem/60359-precizeta-diasporas-atbalsta-projektu-iesniegsanas-kartiba-2

Precizētā kārtība paredz efektīvāku un skaidrāku diasporas projektu vērtēšanas sistēmu. Projektu pieteikumi turpmāk tiks vērtēti pēc detalizētāk noteiktiem vērtēšanas kritērijiem – projekta pamatojums, kvalitāte un budžets, analizējot projekta atbilstību ĀM diasporas finansējuma saņemšanas mērķiem, projektā paredzēto sasniedzamo rezultātu un mērķauditoriju, kā arī budžeta atbilstību plānotajām aktivitātēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē
Adrese: 45 Nottingham Place, Londona, W1U 5LY
Apvienotā Karaliste
Telefons: +44 (0) 20 731 200 41
Fakss: 44 (0) 20 731 200 42
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā