6. martā, Latvijas Simtgades starptautiskās programmas ietvaros Londonā atklāta Artūra Analta izstāde “Robežas”

07.03.2018. 18:20
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Vakar, 6. martā, 12 Star Gallery telpās Londonā tika atklāts Latvijas Simtgades starptautiskās programmas pirmais pasākums Apvienotajā Karalistē - Artūra Analta izstāde “Robežas”, kuru sadarbībā ar mākslinieku organizēja Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas vēstniecība Lielbritānijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Apvienotajā Karalistē.

Šodien pasaulē viena no aktualitātēm ir robežas - gan kā abstrakta metafora, gan kā fizisks šķērslis. Artūra Analta izstāde ‘Robežas‘ veidota kā daudznozīmīgs stāsts, kurā robežu jēdziens skaidrots politiskajā un  populārās kultūras diskursā. Autora skatījumā robežu fenomens skaidrots gan kā mūsu sociālās vai personisko attiecību robežas, gan kā tās, kas tiek uzstādītas starp valstīm.

Instalācija sastāv no četrām sienas skulptūrām, kas sākotnēji atgādina stiepļu žogu, tomēr darbā ieskatoties var manīt, ka žoga pinumu viedo savstarpēji savienoti cilvēku formu atveidi. Vienlīdz ar šiem sienu objektiem tiks izstādīts arī darbs “North, South, East and Western”, intensīvi sārtā krāsā atveidotā spoguļa skulptūra galerijā tiks stratēģiski novietota ar vienu tās pusi vērstu tieši ziemeļu virzienā.  Šī skulptūra attēlo gan pasauli, gan kompasu, bet svarīgāk - tā simbolizē nepārtraukto pārrobežu kustības pārraudzību. Neskatoties uz objekta intensīvi sarkano asins toni, apmeklētāji darbā vienmēr saskatīs savu kāju atspulgu neatkarīgi no tā, kādā leņķī vai attālumā darbs tiek skatīts.

Atklāšanā viesus uzrunāja Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže, uzverot, ka esam šo 100 gadu laikā pārvarējuši daudzas robežas, gan reālas, gan iedomātas, parādot tautas gribu ne tikai dibināt neatkarīgu un demokrātisku valsti, bet arī par to cīnīties un pastāvēt. Kā vēl vienu robežu šīsnedēļas Starptautiskās sieviešu solidaritātes dienas kontekstā vēstniece minēja “Stikla griestus” un iespējas tos pārvarēt.

Lai īpaši uzsvērtu robežu nozīmi mūsdienu sabiedrībā, pasākumā uzstājās Anastasija Kanina and Marta Polok, kuras izpildīja horeogrāfa Kirila Burlova sagatavotu laikmetīgās dejas priekšnesumu “Robežas” ar latviešu komponista Platona Buravicka mūziku. Priekšnesums noslēdzās ar latviešu dzejnieces Veltas Sniķeres lasījuma ierakstu par robežām.

No 7. līdz 16. martam izstāde būs atvērta apmeklētājiem darba dienās “12 Star Gallery” telpās. Adrese: Europe House, 32 Smith square, London SW1P 3EU

   

Artūrs Analts (1991)

Artūrs Analts ir mākslinieks un dizainers, kas aktīvi strādā gan Rīgā, gan Londonā. Pēc Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas absolvēšanas Analts uzsāka studijas prestižajā Central Saint Martins College of Art and Design, University of the Arts, Londonā.

Artūrs Analts savos darbos kritiski vērtē politiskos, kultūras un vides jautājumus. Analts darbu radīšanā izmanto pētniecisku pieeju, nebaidoties eksperimentēt ar materiāliem, inovācijām, tehnoloģijām un mērogiem. Strādājot ar dažādiem medijiem, Analta metodoloģija ir konsekventa -  katra projekta tēma nosaka tajā izmantoto materiālu un formu, gala rezultāts vienmēr ir emocionāli uzlādēts.

Artūra Analta darbi ir iekļauti Latvijas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja pastāvīgajā kolekcijā, kā arī vairākās privātās mākslas kolekcijās Eiropā. Analta pēdējo izstāžu skaitā ietilpst dalība grupu izstādēs Atelier Lachaert Dhanis, Tielrodē, Beļģijā un Royal Academy of Arts, Londonā, Lielbritānijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē
Adrese: 45 Nottingham Place, Londona, W1U 5LY
Apvienotā Karaliste
Telefons: +44 (0) 20 731 200 41
Fakss: 44 (0) 20 731 200 42
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā