Vēstniecībā Londonā apspriedīs jautājumus par ES pilsoņu tiesību nodrošināšanu Apvienotajā Karalistē

12.01.2018. 13:47

2018. gada 22. janvārī Londonā notiks Latvijas vēstniecības organizēta Latvijas diasporas organizāciju un mediju pārstāvju tikšanās ar Apvienotās Karalistes (AK) amatpersonām, lai apriestu jautājumus, kas saistīti ar Eiropas Savienības (ES) pilsoņu tiesību nodrošināšanu AK. Pasākumā piedalīsies arī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, kas ieradīsies darba vizītē AK.

Pēc 2017. gada 8. decembrī panāktās AK un Eiropas Komisijas vienošanās, kas skar pilsoņu tiesības, aizvien aktuālāki kļuvuši jautājumi par šīs vienošanās praktisko īstenošanu un piemērošanu AK attiecībā uz Latvijas valstspiederīgajiem. Lai nodrošinātu iespēju nepastarpināti saņemt informāciju no AK amatpersonām par pilsoņu tiesībām un pienākumiem, vēstniecība ir aicinājusi uz tikšanos AK Izstāšanās no ES ministrijas un Iekšlietu ministrijas pārstāvjus, kas informēs par AK plāniem, veidojot jauno imigrācijas sistēmu, un atbildēs uz Latvijas valstspiederīgos interesējošiem jautājumiem.

Sanāksmi atklās vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže. Klātesošos uzrunās arī Latvijas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica un AK Izstāšanās no ES valsts ministrs lords Martins Kalanans (Lord Callanan). AK amatpersonas uzstāsies ar īsām prezentācijām, kam sekos jautājumu un atbilžu sesija. Pēc pasākuma norises būs iespējams neformālā komunikācijā britu puses pārstāvjiem uzdot individuālus jautājumus.

Vēstniecības telpu ierobežotās kapacitātes dēļ pasākumā aicināti piedalīties diasporas organizāciju un mediju pārstāvji. Vienlaikus, ievērojot pilsoņu tiesību jautājumu svarīgumu plašam Latvijas tautiešu lokam, ikviens interesents ir aicināts savu jautājumu iesūtīt rakstiski. Latvijas valstspiederīgo jautājumu apkopošanu ir uzņēmusies ziņu aģentūra Anglo Baltic News, kas īpaši šim nolūkam izveidojusi e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Lai uzdotu jautājumus un iegūtu vairāk informācijas par tikšanos, vēstniecība aicina sazināties ar reģionālo diasporas organizāciju un mediju pārstāvjiem, kas ir aicināti piedalīties pasākumā.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē
Adrese: 45 Nottingham Place, Londona, W1U 5LY
Apvienotā Karaliste
Telefons: +44 (0) 20 731 200 41
Fakss: 44 (0) 20 731 200 42
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā