Aicinājums veidot latviešu audžuvecāku tīklu Apvienotajā Karalistē

08.11.2017. 13:29
Aicinājums veidot latviešu audžuvecāku tīklu Apvienotajā Karalistē

Godātie tautieši!

Ik gadu vairāki desmiti Latvijas pilsoņu ģimeņu nonāk Apvienotās Karalistes sociālo dienestu redzeslokā.

2015. gadā Latvijai tika ziņots par 67 lietām, kad pārskatītas Latvijas pilsoņu bērnu aprūpes un aizgādības tiesības, bet 2016. gadā - par 78 lietām. Vairākos gadījumos šo procesu laikā bērni tiek izņemti no savu vecāku aprūpes un ievietoti audžuģimenēs.

Lai mūsu bērni saglabātu saikni ar latviešu sabiedrību un kultūru, kā arī nezaudētu iespēju latviskā vidē sazināties dzimtajā valodā, aicinām Latvijas pilsoņus pieteikties par audžuvecākiem Apvienotajā Karalistē!

Aicinām personas, kuras jau ir ieguvušas audžuvecāku statusu, par to paziņot Latvijas vēstniecībai Apvienotajā Karalistē.

Tas mums ļaus izveidot vienotu latviešu audžuvecāku sarakstu un palīdzēs, sadarbojoties ar britu sociālajiem dienestiem ikdienā un krīzes situācijās.

Latviešu kopiena Apvienotajā Karalistē ir liela! Un es ticu, ka mēs esam spējīgi latviešu bērniem palīdzēt un dot iespēju krīzes brīdī saglabāt savas latviskās saknes un ierasto kultūrvidi!

Priecīgus mūsu Valsts svētkus vēlot,

Jūsu Baiba Braže

Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē
Adrese: 45 Nottingham Place, Londona, W1U 5LY
Apvienotā Karaliste
Telefons: +44 (0) 20 731 200 41
Fakss: 44 (0) 20 731 200 42
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā