Londonā atklāj izstādi „Dzintars – Baltijas dārgums”

27.05.2015. 18:08

27. maijā Londonā, Zeltkaļu centrā(Goldsmiths’ Centre), atklāta izstāde „Dzintars – Baltijas dārgums”. Izstādi atklājot, viesus uzrunāja izstādes kuratore, rotu dizainere Ivonna Poplanska, minot, ka pēdējā laikā dzintars un dzintara rotas atkal kļuvušas populāras, un šī izstāde ir lielisks ieskats latviešu rotu mākslinieku radošumā.

Latvijas vēstnieks Apvienotajā Karalistē Andris Teikmanis atzīmēja, ka priecājas atklāt nu jau otro ar dzintara tēmu saistīto izstādi Londonā, un ka šis Baltijas dārgakmens kļūst atpazīstams plašākā pasaulē.

Kā atgādinājums par dzintara senatnīgumu un vēsturisko nozīmi izstādes iekārtojumā parādās dinozauru laikabiedre – skudra. Izstādē mijas dzintara un skudru ceļi, kā tas arī senatnē ir noticis, skudrām iekapsulējoties sveķos.

Izstādes scenogrāfiju veidojis starptautiski atzītais modes dizaineru zīmols MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa un Rolands Pēterkops).

Minēto izstādi organizē Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts un Latvijas vēstniecība Lielbritānijā sadarbībā ar mākslas galeriju PUTTI un Londonā dzīvojošo rotu dizaineri Ivonnu Poplansku. Izstādē savus darbus izrādīs rotu meistari Andris Lauders, Guntis Lauders, Jānis Vilks, Māris Auniņš, Māris Šustiņš un Valdis Brože, būs skatāmas arī Andra Zēgnera dzintara fotogrāfijas un Ivetas Vecenānes gobelēni, kas austi, izmantojot dzintara pavedienu.

Izstāde „Dzintars – Baltijas dārgums” (Amber – the Baltic Jewel)norisināsies līdz 26. jūnijam Zeltkaļu centrā (Goldsmiths’ Centre), 42 Britton Street, Clerkenwell, Londonā. Centrs apmeklētājiem atvērts no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 9.00 līdz 18.00. Ieeja izstādē bez maksas.

Minētā izstāde ir viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas pasākumiem, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Programmu veido apmēram 200 pasākumu visā pasaulē, un tā ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē
Adrese: 45 Nottingham Place, Londona, W1U 5LY
Apvienotā Karaliste
Telefons: +44 (0) 20 731 200 41
Fakss: 44 (0) 20 731 200 42
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā