Mali Republika

10.05.2021. 17:36
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Mali varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Lai arī Modibo Keita starptautiskā lidosta ir atvērta, pirms došanās uz Mali nepieciešams sazināties ar ceļojuma pakalpojumu sniedzēju, lai precizētu, vai ieceļošana valsts teritorijā būs iespējama. Valstī slēgtas skolas, naktsklubi un bāri.

Lai iebrauktu Mali vai izbrauktu ārpus Mali, nepieciešams uzrādīt ne mazāk kā 72 stundas iepriekš veikta Covid-19 testa negatīvu rezultātu. Testu iespējams veikt arī Modibo Keita starptautiskajā lidostā (Modibo Keita International Airport), taču, gaidot testa rezultātus, nepieciešams uzturēties viesnīcā uz sava rēķina. Ja testa rezultāts būs pozitīvs, tad jādodas uz valdības administrētu Covid-19 ārstniecības centru līdz brīdim, kad testa rezultāts būs negatīvs.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem neapmeklēt Mali. Šādas valsts ziemeļu daļas provinces: Tombuktu (Tombouctou), Kidala (Kidal), Gao (Gao) un Mopti (Mopti) aizvien ir uzskatāmas par drošu patvērumu teroristiskiem grupējumiem, un kopš 2015. gada vērojama to ietekmes palielināšanās arī šādās Mali dienvidu provincēs:  Koulikoro (Koulikoro), Segou (Ségou) un Kaijē (Kayes). Tādējādi, visā Mali teritorijā ir augsti terorisma draudi.

Valsts teritorijā pastiprināti patrulē policija, restorānos un viesnīcās ir iespējamas drošības pārbaudes. Policija ir pilnvarota veikt ārvalstnieku identitātes, personīgo mantu un automašīnu pārbaudi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ņemt vērā, ka Mali ir arī paaugstināti cilvēku nolaupīšanas draudi. Uzbrukumi ir iespējami gan galvaspilsētā Bamako un vietās, ko pastāvīgi apmeklē ārzemju tūristi, gan ārpus tās teritorijas.

Ņemot vērā neparedzamo politisko un drošības situāciju Mali, Ārlietu ministrija aicina ceļotājus būt īpaši piesardzīgiem un modriem, kā arī rūpīgi sekot aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos par drošības situāciju valstī un ievērot vietējo varas iestāžu ieteikumus. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus izvairīties no demonstrācijām un vietām, kurās pulcējas daudz cilvēku, kā arī iesaka glabāt pārtikas un ūdens krājumus neparedzētiem gadījumiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nepieciešama vīza ieceļojot Mali Republikā. Informāciju par vīzu noformēšanas kārtību var saņemt Mali vēstniecībā Vācijā

Veselība

Mali joprojām pastāv iespēja inficēties ar malāriju, holēru un citām tropu slimībām.

Papildu informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

ministrija aicina nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.