Eiropas Parlamenta vēlēšanas

17.05.2019. 17:41

2019. gada 25. maijā notiks kārtējās Eiropas Parlamenta (turpmāk – EP) vēlēšanas, kurās Latvijas pārstāvībai Eiropas Parlamentā jāievēl astoņi deputāti. Latvijas vēlētājiem ārvalstīs būs iespēja balsot ne tikai pa pastu, bet arī klātienē ārvalstīs izveidotajos vēlēšanu iecirkņos. Balsošana visos vēlēšanu iecirkņos ārvalstīs notiks pēc Vēlētāju reģistra sarakstiem, kurus sagatavos Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Vēlētāji, kuri Eiropas Parlamenta vēlēšanu laikā uzturēsies ārvalstīs, vēlēšanās var:

1. Balsot klātienē kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem tikai vēlēšanu dienā t.i. sestdien, 25.maijā no 7.00 līdz 20.00 (pēc vietējā laika), līdzi ņemot derīgu personu apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti).

 Ārvalstīs balss nodošana glabāšanā pirms vēlēšanu dienas NAV iespējama.

Lai balsotu kādā no ārvalstīs izveidotajiem iecirkņiem, personai līdz š.g. 7. maijam bija jāreģistrējas konkrētā vēlēšanu iecirkņa vēlētāju sarakstā. Šobrīd pieteikšanās ir noslēgusies.

2. Balsot pa pastu

Lai balsotu kādā no ārvalstīs izveidotajiem iecirkņiem pa pastu, personai bija jāpiesakās līdz š.g. 25.aprīlim.  Šobrīd pieteikšanās ir noslēgusies.

Vēlēšanu materiālus vēlētāji saņems tieši no vēlēšanu iecirkņa komisijas balsošanai pa pastu Rīgā. Aploksni ar aizpildīto biļetenu vēlētāji nosūta atpakaļ pa pastu uz adresi: Vēlēšanu komisija balsošanai pa pastu, Smilšu iela 4, Rīga, Latvija, LV-1050.

Tā kā Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju uzskaitei tiks izmantots Vēlētāju reģistrs un vēlētāju saraksti, piesakoties balsošanai pa pastu, nav nepieciešams uzrādīt (nosūtīt) pasi.

CVK informatīvie klipi par Eiropas Parlamenta vēlēšanām pieejami Facebook un Youtube:

Balsošanas iespējas ārvalstīs 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās (Facebook)

Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019. Noskaidro, maini vēlēšanu iecirkni (Facebook)

Noskaidro vai maini vēlēšanu iecirkni (Youtube)

Balsošanas iespējas ārvalstīs (Youtube)

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā un CVK infografika par balsošanas iespējām ārvalstīs

Detalizēta informācija par gaidāmajām EP vēlēšanām ir pieejama CVK mājaslapā: www.cvk.lv