Eiropas Parlamenta vēlēšanas

25.04.2019. 16:14

2019. gada 25. maijā notiks kārtējās Eiropas Parlamenta (turpmāk – EP) vēlēšanas, kurās Latvijas pārstāvībai Eiropas Parlamentā jāievēl astoņi deputāti. Šajās EP vēlēšanās ārvalstīs dzīvojošajiem Latvijas vēlētājiem būs iespēja balsot ne tikai pa pastu, bet arī klātienē ārvalstīs izveidotajos vēlēšanu iecirkņos. Balsošana visos vēlēšanu iecirkņos ārvalstīs notiks pēc Vēlētāju reģistra sarakstiem, kurus sagatavos Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Vēlētāji, kuri Eiropas Parlamenta vēlēšanu laikā uzturēsies ārvalstīs, vēlēšanās var:

1. Balsot klātienē kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem

Vēlētāji ārvalstīs automātiski netiek iekļauti kādā vēlēšanu iecirkņa sarakstā!

Lai balsotu kādā no ārvalstīs izveidotajiem iecirkņiem, personai līdz 2019. gada 7. maijam jāreģistrējas konkrētā vēlēšanu iecirkņa vēlētāju sarakstā. To var izdarīt:

2. Balsot pa pastu

no 2019. gada 16. marta līdz 25. aprīlim vēlēšanu iecirkņa komisijā balsošanai pa pastu Rīgā. Vēlēšanu iecirkņa pasta adrese Smilšu iela 4, Rīga, LV-1050 (iesniedzot pieteikumu klātienē vai nosūtot pa pastu). Pieteikumu var nosūtīt arī uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., to parakstot ar drošu e-parakstu;

no 2019. gada 16. marta līdz 25. aprīlim elektroniski, izmantojot  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes reģistra e-pakalpojumu "Reģistrācija balsošanai pa pastu vēlētājiem, kuri uzturas ārvalstīs".

Vēlēšanu materiālus vēlētāji saņems tieši no vēlēšanu iecirkņa komisijas balsošanai pa pastu Rīgā. Aploksni ar aizpildīto biļetenu vēlētāji nosūta atpakaļ pa pastu uz adresi: Vēlēšanu komisija balsošanai pa pastu, Smilšu iela 4, Rīga, Latvija, LV-1050.

Tā kā Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju uzskaitei tiks izmantots Vēlētāju reģistrs un vēlētāju saraksti, piesakoties balsošanai pa pastu, nav nepieciešams uzrādīt (nosūtīt) pasi.

CVK informatīvie klipi par Eiropas Parlamenta vēlēšanām pieejami Facebook un Youtube:

Balsošanas iespējas ārvalstīs 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās (Facebook)

Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019. Noskaidro, maini vēlēšanu iecirkni (Facebook)

Noskaidro vai maini vēlēšanu iecirkni (Youtube)

Balsošanas iespējas ārvalstīs (Youtube)

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā un CVK infografika par balsošanas iespējām ārvalstīs

Detalizēta informācija par gaidāmajām EP vēlēšanām ir pieejama CVK mājaslapā: www.cvk.lv