Dokumentu iesniegšanas kārtība dokumentu īstuma apliecināšanai

07.06.2019. 10:33

Dokumentu legalizācijai persona iesniedz, uzrādot:

  • personu apliecinošu dokumentu (pase vai eID);
  • aizpildītu iesnieguma veidlapu, ja iesniedzat vairākus dokumentus, tad nepieciešams aizpildīt papildus veidlapas;
  • apliecinājumu par valsts nodevas samaksu vai arī veic samaksu uz vietas Konsulārajā departamentā, izmantojot bezskaidras naudas norēķinu.

IESNIEDZOT DOKUMENTUS, PERSONAI IEPRIEKŠ JĀNOSKAIDRO ATTIECĪGĀS VALSTS IESTĀDĒS, VAI NEPIECIEŠAMS LEGALIZĒT:

1.      dokumenta oriģinālu / notariāli apliecināta dokumenta kopiju;

2.      dokumenta tulkojumu;

3.      dokumenta oriģinālu / notariāli apliecināta dokumenta kopiju, gan dokumenta tulkojumu.

Dokumenti nav apliecināmi, ja Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta rīcībā nav amatpersonas paraksta parauga un iestādes zīmoga nospieduma parauga vai, ja tie neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām dokumentu noformēšanas prasībām (piemēram, tulkojumi vai kopijas nav cauršūtas un apzīmogotas, dokuments ir laminēts utt).

Dokumentu īstuma apliecināšanai ir jāaizpilda fiziskas vai juridiskas personas iesniegums un pašrocīgi jāparaksta. Iesniegumu var aizpildīt elektroniski, to pēc izdrukāšanas pašrocīgi parakstot.

No 2019. gada 1.jūlija dokumentu apliecināšana ar Apostille Konsulārajā departamentā vairs netiks veikta. 28.jūnijs ir pēdējā darba diena, kad Konsulārajā departamentā var iesniegt dokumentus apliecināšanai ar Apostille (saņemt iesniegtos dokumentus varēs arī pēc 1.jūlija). No 1.jūlija dokumentu apliecināšanu ar Apostille veiks zvērināti notāri.

Latvijas Zvērinātu notāru padome

Tālrunis: 67218955

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.