Nikaragva

29.08.2020. 19:52
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Nikaragvas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Lūdzam rūpīgi sekot līdzi un ievērot vietējo iestāžu norādījumus. Ja izceļojat no valsts vai ceļojat tranzītā, pirms ceļojuma sazinieties ar savu tūroperatoru vai aviokompāniju, lai pārliecinātos, ka reiss tiek nodrošināts, vai meklējiet alternatīvus ceļošanas veidus.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina  nopietni izvērtēt nepieciešamību apmeklēt Nikaragvu un doties turp tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā. Ja atrodaties Nikaragvā, aicinām apsvērt iespēju atgriezties mājās. Politiskā situācija valstī ir nestabila, jebkurā brīdī var notikt pēkšņas un iepriekš nesaskaņotas politiskās demonstrācijas, kas ātri pāraug vardarbīgos ielu grautiņos. Notikušās demonstrācijas ir bijušas īpaši vardarbīgas,  kā rezultātā ir daudz ievainoto un arī bojā gājušie (vismaz 300 bojāgājušie). Esošās politiskās un sociālās situācijas ietekmē ir pieaugusi noziedzība un nedrošība. Pirms došanās ceļā aicinām pārliecināties par situāciju uz ielas un galamērķa tuvumā.  Nikaragvas imigrācijas likums aizliedz ārvalstniekiem iesaistīties jebkādās politiskās aktivitātēs. Ārlietu ministrija stingri iesaka neapmeklēt un netuvoties masu pulcēšanās vietām vai arī nekavējoties šādas vietas pamest un sekot vietējo varas iestāžu norādījumiem. Ārlietu ministrija iesaka turēt ūdens un pārtikas krājumus, uzlādētu telefona bateriju.

Orkānu sezona valstī parasti ilgst no maija līdz novembrim un skar gan Klusā okeāna, gan Atlantijas okeāna piekrastes. Informācija par aktuālo situāciju ir pieejama ASV Nacionālajā orkānu centrā (http://www.nhc.noaa.gov). Tā kā Nikaragva atrodas arī seismiski aktīvajā zonā un iespējamas zemestrīces un vulkānu izvirdumi, ministrija aicina ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un vietējo iestāžu ieteikumiem un brīdinājumiem.

Nikaragvā ir iespējamas laupīšanas un zādzības, kā arī pastāv cilvēku nolaupīšanas draudi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas, turēt drošībā dokumentus. Tāpat ministrija aicina būt piesardzīgiem, atrodoties galvaspilsētā Managvā, tirgus laukumos, autobusu pieturās un pilsētas trūcīgajos rajonos, it īpaši diennakts tumšajā laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Nikaragvā bez vīzas līdz 90 dienām. Latvijas nepilsoņiem par vīzas nepieciešamību jāsazinās ar Nikaragvas vēstniecību Somijā (tālrunis: +(358) 969 806 00; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Vietējie likumi un paražas

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud cietumsods.

Nikaragvā pastāv ļoti stingri ierobežojumi attiecībā uz dronu un citu bezpilota lidaparātu un ierīču lietošanu. Šādu ierīču ievešanai un izmantošanai valstī jau pirms ieceļošanas nepieciešams saņemt īpašu atļauju no Nikaragvas varas iestādēm.

Veselība

Saistībā ar Zikas un Čikungunjas (Chikungunya) vīrusa izplatīšanās risku Nikaragvā, iesakām pirms ceļojuma iepazīties ar aktuālo informāciju par slimībām un to izplatības teritorijām, kas atrodama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulā departamenta diennakts dežurantu par tālruni +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs, un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.