Spānijas Karaliste

16.11.2020. 18:16
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Spānijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2020. gada 23.novembra, ieceļojot Spānijā pa gaisa un jūras ceļiem, visām personām ir jāuzrāda negatīvs COVID-19, kas veikts ne agrāk kā pirms 72 stundām.

  • Ieceļojot Spānijā, 48 stundas pirms iebraukšanas Spānijas Veselības ministrijas mājas lapā jāaizpilda elektroniski “Veselības pārbaudes veidlapa” (jānorāda vārds, uzvārds, apmeklētās valstis, kontaktinformācija, saskarsme ar COVID-19), anketa ir pieejama šeit  un jāsaņem apstiprinājuma QR kods, kurš jāuzrāda lidostu veselības kontroles punktos lidostās un ostās.
  • Negatīva Covid -19 testa (SARS-CoV-2 PCR aktīvās infekcijas diagnostikas tests)  apliecinošam dokumentam jābūt oriģinālam, spāņu un /vai angļu valodā, papīra vai elektroniskā formātā. Dokumentā jābūt norādītai šādai informācijai: personas vārds, uzvārds, pases numurs vai personas apliecības numurs, testa datums, laboratorijas nosaukums un kontaktinformācija, un testa rezultāts - negatīvs. Sīkāka informācijas pieejama šeit. Citi diagnostikas testi, piemēram, ātrie antivielu testi, ātrie antigēnu noteikšanas testi netiks pieņemti.

29.oktobrī Kongress atbalstīja valdības lēmumu izsludināt ārkārtas stāvokli Spānijā līdz 9.maijam, nosakot komandantstundu visā Spānijas teritorijā no 23.00 līdz 6.00.

Spānijas autonomie apgabali ir atbildīgi noteikt vietējos vai apgabala līmeņa ierobežojumus, tai skaitā ierobežojumu citu apgabalu iedzīvotājiem iebraukt un izbraukt attiecīgajā reģionā. Kanāriju salas pašlaik ir vienīgais reģions bez komandantstundas ierobežojumiem. Autonomajiem reģioniem atļauts regulēt pulcēšanās ierobežojumu, cilvēku skaitam nepārsniedzot 6 cilvēkus.

Spānijā 15 autonomie reģioni un 2510 pašvaldības ir pakļautas dažāda veida ierobežojumiem, kas skar 45.4 miljonus, gandrīz 97% Spānijas iedzīvotāju. No tiem vairāk nekā 38.8 miljoniem jeb 82% ir noteikti pārvietošanās ierobežojumi (nevar izbraukt no sava reģiona bez attaisnojoša iemesla).

Policijas kontrole ieviesta lidostās, dzelzceļa stacijās un uz reģionu autoceļiem, lai pārliecinātos, ka iedzīvotāji pārvietojas ar pamatojumu.

Spānijas Veselības ministrija ir samazinājusi karantīnas ilgumu no 14 uz 10 dienām.

  • Oktobra sākumā Spānijas valdība izsludināja ārkārtas situāciju Madrides reģionā (ierobežojot pārvietošanos 8 Madrides reģiona pašvaldībās) un atkāroti spēkā stājās pārvietošanās ierobežojumi;
  • Iebraukt un izbraukt no Madrides tūrisma nolūkos nav atļauts, taču pārvietošanās, kā tāda, nav aizliegta, ja ir attaisnojošs iemesls;
  • Madridē kafejnīcas, bāri, restorāni ir atvērti līdz plkst. 23.00, taču Barselonā kafejnīcas, bāri, restorāni ir slēgti;
  • Ieceļojot Spānijā, 48 stundas pirms iebraukšanas elektroniskā veidā jāiesniedz savi dati (vārds, uzvārds, apmeklētās valstis, kontaktinformācija, saskarsme ar COVID-19) Spānijas Veselības ministrijai, anketa pieejama šeit  Anketa jāaizpilda elektroniski, bet, saņemot apstiprinājumu QR koda formā, tas jāuzrāda lidostu veselības kontroles punktos;
  • Lidostās un ostās ir noteikta veselības pārbaude – temperatūras mērīšana;
  • Visā Spānijā, jāievēro drošas distancēšanās nosacījumi (2 metri);
  • Spānijā obligāta prasība ir sejas un deguna aizsegu lietošana visur - sabiedriskajā transportā, visās slēgtajās telpās un uz ielas. Maskas ir obligātas no 6 gadu vecuma. Šo noteikumu neievērošanas gadījumā var tikt piemērots 100 EUR naudas sods. 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Kopš 2015. gada Spānijā nemainīgi tiek uzturēts terorisma trauksmes ceturtais līmenis.

Ārlietu ministrija aicina ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (pludmalēs, kā arī Barselonā un Tenerifē) vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas un turēt drošībā dokumentus. Ceļojot ar automašīnu, nekādā gadījumā neatstāt automašīnas salonā vai bagāžas noliktavā personīgas mantas, somas, dokumentus.

Ņemot vērā politisko situāciju Spānijas reģionā Katalonijā, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot īpašu piesardzību un modrību sabiedriskās vietās, tūristu iecienītos objektos un citviet, kur pulcējas daudz cilvēku. Aicinām ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas un Spānijas plašsaziņas līdzekļos un respektēt Spānijas iestāžu norādījumus.

Madridē regulāri var novērot paaugstinātu gaisa piesārņojuma līmeni, tādēļ Madrides pašvaldība var noteikt ierobežojumus personīgo automašīnu izmantošanai Madrides centrā. Madrides viesi ir aicināti vairāk izmantot sabiedrisko transportu (https://www.emtmadrid.es – Empresa Municipal de Transportes de Madrid).

Vietējie likumi un paražas

Pat nelielas narkotiku devas atrašanās personas īpašumā var būt par iemeslu arestam un aizturēšanai. Atsevišķos Spānijas reģionos alkohola lietošana publiskās vietās vai uz ielas (izņemot ielu kafejnīcas un restorānus) ir aizliegta un par šī noteikuma pārkāpumu var saņemt administratīvo sodu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Spānijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Spānijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tostarp Spānijā, joprojām pastāv saslimšanas risks ar masalām. Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā,

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Spānijā pa tālruni + 34 913 691 362 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.