Spānijas Karaliste

16.08.2020. 13:32
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

No 21.jūnija ir atļauta brīva personu ieceļošana Spānijā no Eiropas Savienības un Šengenas līguma dalībvalstīm.  Personām, kas ieceļo no minētajām valstīm, NAV jāievēro 14 dienu pašizolācija. No 21.jūnija arī ir atļauta brīva personu pārvietošanās visā Spānijas teritorijā. Sauszemes robeža ar Portugāli ir atvērta no 1.jūlija.

Plānojot braucienu uz Spāniju, izmantojot gaisa vai jūras transportu, pirms došanās ceļā nepieciešams aizpildīt anketu https://spth.gob.es/ un iegūt Spānijas Veselības ministrijas piešķirtu QR kodu.

Lidostās un ostās ir noteikta veselības pārbaudes – temperatūras mērīšana.

Visā Spānijā, ievērojot drošas distancēšanās nosacījumus (2 metri), ir atsākušas darbu dažādas sabiedriskas vietas (veikali, kafejnīcas, muzeji, u.c.).

Spānijā obligāti jālieto sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā un visās slēgtajās telpās, kā arī uz ielas, ja nav iespējams nodrošināt 2 metru distanci. Maskas ir obligātas no 6 gadu vecuma. Tiek paredzēts 100 eiro sods par sejas masku nenēsāšanu.

Atbildīgajām institūcijām joprojām ir tiesības noteikt ierobežojumus, vadoties no COVID-19 epidemioloģiskajiem rādītājiem konkrētā reģionā. Jūlijā Covid-19 uzliesmojumi ir konstatēti dažos reģionos Galīcijas provincēs, kā arī ziemeļaustrumu Katalonijas reģionā, un attiecīgi reģionālā valdība ir lēmusi atsevišķām šo reģionu teritorijām noteikt atkārtotu karantīnu. Kopumā karantīna ir noteikta apmēram 300.000 personām.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Kopš 2015. gada Spānijā nemainīgi tiek uzturēts terorisma trauksmes ceturtais līmenis.

Ārlietu ministrija aicina ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (Barselonā, Tenerifē) vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas un turēt drošībā dokumentus. Ceļojot ar automašīnu, neatstāt automašīnas salonā redzamā vietā personīgas mantas, somas, dokumentus.

Ņemot vērā politisko situāciju Spānijas reģionā Katalonijā, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot īpašu piesardzību un modrību sabiedriskās vietās, tūristu iecienītos objektos un citviet, kur pulcējas daudz cilvēku. Aicinām ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas un Spānijas plašsaziņas līdzekļos un respektēt Spānijas iestāžu norādījumus.

Madridē regulāri var novērot paaugstinātu gaisa piesārņojuma līmeni, tādēļ Madrides pašvaldība var noteikt ierobežojumus personīgo automašīnu izmantošanai Madrides centrā. Madrides viesi ir aicināti vairāk izmantot sabiedrisko transportu (https://www.emtmadrid.esEmpresa Municipal de Transportes de Madrid).

Vietējie likumi un paražas

Pat nelielas narkotiku devas atrašanās personas īpašumā var būt par iemeslu arestam un aizturēšanai. Atsevišķos Spānijas reģionos alkohola lietošana publiskās vietās vai uz ielas (izņemot ielu kafejnīcas un restorānus) ir aizliegta un par šī noteikuma pārkāpumu var saņemt administratīvo sodu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Spānijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Spānijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tostarp Spānijā, joprojām pastāv saslimšanas risks ar masalām. Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā,

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Spānijā pa tālruni + 34 913 691 362 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.