Spānijas Karaliste

19.06.2020. 19:05
  • Ceļojumu brīdinājums

Informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm

Drošības situācija

Sakarā ar Covid-19 straujo izplatību, Spānijā no 2020.gada 14. marta izsludināts ārkārtas stāvoklis.  

No 22.jūnija ir atļauta brīva personu ieceļošana Spānijā no Eiropas Savienības dalībvalstīm un Šengenas līguma valstīm. Personām, kas ieceļo no minētajām valstīm, NAV jāievēro 14 dienu paškarantīna. No 22.jūnija arī ir atļauta brīva personu pārvietošanās visā Spānijas teritorijā. Taču sauszemes robeža ar Portugāli ir slēgta līdz 1.jūlijam.

Visā Spānijā, ievērojot drošas distancēšanās nosacījumus (2 metri), ir atsākušas darbu dažādas sabiedriskas vietas (veikali, kafejnīcas, muzeji, u.c.).

Spānijā obligāti jālieto sejas aizsargmaskas sabiedriskjā transoprtā un visās slēgtās telpās, kā arī uz ielas, ja nav iespējams nodrošināt 2 metru distanci. Maskas ir obligātas no 6 gadu vecuma. Tiek paredzēts 100 eiro sods par sejas masku nenēsāšanu.

Atbildīgajām institūcijām joprojām ir tiesības noteikt ierobežojumus, vadoties no COVID-19 epidemioloģiskajiem rādītājiem konkrētā reģionā.

Kopš 2015. gada Spānijā nemainīgi tiek uzturēts terorisma trauksmes ceturtais līmenis.

Ārlietu ministrija aicina ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (Barselonā, Tenerifē) vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas un turēt drošībā dokumentus. Ceļojot ar automašīnu, neatstāt automašīnas salonā redzamā vietā personīgas mantas, somas, dokumentus.

Ņemot vērā politisko situāciju Spānijas reģionā Katalonijā, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot īpašu piesardzību un modrību sabiedriskās vietās, tūristu iecienītos objektos un citviet, kur pulcējas daudz cilvēku. Aicinām ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas un Spānijas plašsaziņas līdzekļos un respektēt Spānijas iestāžu norādījumus.

Madridē regulāri var novērot paaugstinātu gaisa piesārņojuma līmeni, tādēļ Madrides pašvaldība var noteikt ierobežojumus personīgo automašīnu izmantošanai Madrides centrā. Madrides viesi ir aicināti vairāk izmantot sabiedrisko transportu (https://www.emtmadrid.esEmpresa Municipal de Transportes de Madrid).

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Spānijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Spānijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tostarp Spānijā, joprojām pastāv saslimšanas risks ar masalām. Detalizēta informācija par masalām un to profilaksi pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Spānijā pa tālruni + 34 913 691 362 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.