Spānijas Karaliste

25.03.2020. 18:33
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Kopš 14. marta Spānijā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, kas ir pagarināts līdz 12. aprīlim. Slēgtas visas mācību iestādes, restorāni, muzeji, parki un pludmales. Ir ieviesti būtiski sabiedriskā transporta ierobežojumi (līdz pat 50%). Spānijā 23. martā stājās spēkā ierobežojums šķērsot robežu trešo valstu pilsoņiem. Šie ierobežojumi neattiecas uz ES pilsoņiem, kuri atgriežas savā mītnes valstī un kuri to var pierādīt ar iegādātajām biļetēm un citiem dokumentiem. Spānijas valdība ir paziņojusi, ka tuvākajās dienās tiek plānots slēgt tūristu mītnes.

Spānijā pašreiz ir spēkā Eiropā stingrākie ārkārtas stāvokļa ierobežojumi. Strādā tikai pārtikas produktu veikali un aptiekas. Pārējie pakalpojumi tiek sniegti vai nu attālināti, vai uz laiku – netiek sniegti.  Personām atļauts apmeklēt tikai pārtikas veiklus un aptiekas, ievērojot 1-2 m distanci.

Spānijas policija un militārpersonas turpina stingri sekot līdzi, lai netiktu pārkāpti karantīnas nosacījumi. Sods par ieviesto noteikumu pārkāpumu sākot no 600 eiro: https://www.boe.es/diario_boe/txt.php?id=BOE-A-2020-3946

-          stingri ir jāievēro sociālā distancēšanās;

-          automašīnā drīkst braukt tikai viena persona;

-          uzturēšanās uz ielas, bez pamatojuma, var tikt sodīta, sākot ar 600 EUR.

Personām, kas atrodas Spānijā, ievērot vispārējos profilakses pasākumus un sekot līdzi vietējo iestāžu norādījumiem. Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas  Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā  un interneta vietnē:  https://www.mscbs.gob.es/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov-China/home.htm .

Kopš 2015. gada Spānijā nemainīgi tiek uzturēts terorisma trauksmes ceturtais līmenis.

Ārlietu ministrija aicina ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (Barselonā, Tenerifē) vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas un turēt drošībā dokumentus. Ceļojot ar automašīnu, neatstāt automašīnas salonā redzamā vietā personīgas mantas, somas, dokumentus.

Ņemot vērā politisko situāciju Spānijas reģionā Katalonijā, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot īpašu piesardzību un modrību sabiedriskās vietās, tūristu iecienītos objektos un citviet, kur pulcējas daudz cilvēku. Aicinām ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas un Spānijas plašsaziņas līdzekļos un respektēt Spānijas iestāžu norādījumus.

Madridē regulāri var novērot paaugstinātu gaisa piesārņojuma līmeni, tādēļ Madrides pašvaldība var noteikt ierobežojumus personīgo automašīnu izmantošanai Madrides centrā. Madrides viesi ir aicināti vairāk izmantot sabiedrisko transportu (https://www.emtmadrid.esEmpresa Municipal de Transportes de Madrid).

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Spānijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Spānijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tostarp Spānijā, joprojām pastāv saslimšanas risks ar masalām. Detalizēta informācija par masalām un to profilaksi pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Spānijā pa tālruni + 34 913 691 362 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.