Norvēģijas Karaliste

01.12.2020. 16:14
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Norvēģijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2020. gada 9. novembra visām personām ieceļojot Norvēģijā ir jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests, kas veikts 72 stundas pirms ieceļošanas valstī. Dokumentam jābūt sagatavotam norvēģu, zviedru, dāņu, angļu, franču vai vācu valodā. Šī prasība neattiecas uz Norvēģijas pilsoņiem, Norvēģijas rezidentiem, personām, kas Norvēģiju šķērso tranzītā, bērniem līdz 12 gadu vecumam un bēgļiem/patvēruma meklētājiem.

Ieceļojot Norvēģijā, personai jāuzrāda pierādījums par Norvēģijā deklarētu dzīvesvietu vai darba devēja garantijas vēstule par piemērotas pašizolācijas vietas nodrošināšanu. Personām, kam nav deklarētas vai garantētas dzīvesvietas Norvēģijā, ir 10 dienas jāpavada pašizolācijā viesnīcā un atkārtoti jāveic COVID-19 tests. Vēršam uzmanību, ka šie noteikumi attiecas arī uz personām, kas valstī ieceļo apciemot tuviniekus. Informācija par pašizolācijas viesnīcām pieejama šeit.

Ceļotājiem no ES, Šengenas un EEZ valstīm, kurās vīrusa izplatības rādītāji pārsniedz 20 saslimušos uz 100 000 iedzīvotājiem pēdējo 2 nedēļu laikā, kā arī pozitīvo testu rādītājs ir augstāks par 5% pēdējo divu nedēļu laikā, pēc ieceļošanas Norvēģijā ir jāievēro 10 dienu pašizolācija.

No 9. oktobra pašizolācijas prasība tiek piemērota arī personām, kas Norvēģijā ieceļo no Latvijas. Ja persona vēlas izceļot no Norvēģijas 10 pašizolācijas dienu laikā, tad tas ir atļauts. Tāpat atļauts šķērsot Norvēģiju tranzītā, ja persona spēj pierādīt izceļošanu no valsts (aviobiļete, prāmja biļete).

Sabiedriskās vietās un kultūras pasākumos, kur nav iespējams ievērot 1 metra sociālo distanci, obligāti ir jālieto mutes un deguna aizsargmaska.

Norvēģijas Sabiedrības veselības institūta aktuālā informācija par ieceļošanas un pašizolācijas noteikumiem: šeit.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, Ārlietu ministrija vērš Latvijas valstspiederīgo uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši izvairoties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku, kas bieži kļūst par teroristu uzbrukuma mērķi. Terorisma uzbrukumu draudu līmenis dažādās Eiropas valstīs var būt mainīgs, svārstoties no zema līdz ļoti augstam, īpaši lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu un apmeklējot tūristu iecienītas vietas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Norvēģijā bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām pusgadā. Papildus informācija ir pieejama sazinoties ar Norvēģijas vēstniecību Latvijā. Ar Norvēģijas imigrācijas dienesta aktuālo informāciju par ieceļošanas jautājumiem Norvēģijā, var iepazīties šeit: https://www.udi.no/en/about-the-corona-situation/.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Norvēģijā pa tālruni +47 22 542 280 darba laikā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.