Norvēģijas Karaliste

26.06.2020. 18:25
  • Ceļojumu brīdinājums

Informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm

Drošības situācija

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Norvēģijas varas iestādes līdz šim izmantojušas ļoti pakāpenisku atvieglojumu piemērošanu. Ceļošanas ierobežojumi ir spēkā līdz 2020.gada 20.augustam. Norvēģijā var iebraukt Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) pilsoņi, kuri nodarbināti Norvēģijas uzņēmumā vai ir norīkoti (posted) darba veikšanai Norvēģijā. Papildus nodarbinātajiem Norvēģijā var iebraukt EEZ pilsoņi, lai satiktos ar laulātajiem, partneriem (tādi, kas kopā ir vismaz 2 gadus vai arī gaida bērnu), saderinātajiem (plāno tuvāko 6 mēnešu laikā salaulāties) vai saviem bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem. Ieceļojot Norvēģijā personai jāspēj pierādīt radnieciskās saites.

No 1.jūnija tika atcelta karantīnas prasība personām, kas ieceļo darba nolūkos no ziemeļvalstīm - Dānijas, Somijas, Zviedrijas, Islandes, Fēru salām un Grenlandes. No 15.jūnija tiek atcelti ierobežojumi ceļošanai uz ziemeļvalstīm, taču tikai uz reģioniem, kuros infekcijas izplatības rādītāji ir zemi. Zviedrijā neviens reģions prasībām neatbilst, taču norvēģiem, kuri Zviedriju šķērso tranzītā un nepaliek tur pa nakti, karantīna nav jāievēro. Pārējām personām, kas ieceļo Norvēģijā, 10 dienas no ieceļošanas brīža ir jāatrodas pašizolācijā.

Pirms ieceļošanas Norvēģijā, aicinām sazināties ar Norvēģijas kompetento iestādi UDI, lai iegūtu informāciju vai ar Jūsu rīcībā esošajiem dokumentiem būs pietiekami, lai pierādītu ieceļošanas mērķi. 

Ar Norvēģijas imigrācijas dienesta aktuālo informāciju par ieceļošanas jautājumiem Norvēģijā, var iepazīties šeit: https://www.udi.no/en/about-the-corona-situation/eueaa-national-or-family-member/#link-18052

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā un https://covid19.gov.lv/atbalsts-sabiedribai/atgriesanas-latvija/pec-atgriesanas-latvija.

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, Ārlietu ministrija vērš Latvijas valstspiederīgo uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši izvairoties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku, kas bieži kļūst par teroristu uzbrukuma mērķi. Terorisma uzbrukumu draudu līmenis dažādās Eiropas valstīs var būt mainīgs, svārstoties no zema līdz ļoti augstam, īpaši lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu un apmeklējot tūristu iecienītas vietas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Norvēģijā bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām pusgadā. Papildus informācija ir pieejama sazinoties ar Norvēģijas vēstniecību Latvijā.

Veselība

Nav specifisku norāžu.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Norvēģijā pa tālruni +47 22 542 280 darba laikā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.