Norvēģijas Karaliste

04.04.2021. 21:28
 • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Norvēģijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Lai mazinātu mutētā koronavīrusa importēšanas risku, Norvēģijas valdība no 2020.gada 29. janvāra plkst. 00.01 ievieš vēl striktākus noteikumus ārvalstu pilsoņu iebraukšanai valstī. Iebraukšana iespējama tikai atsevišķām ārvalstu pilsoņu kategorijām:

 • ārvalstu pilsoņi, kuriem Norvēģijā ir reģistrēta pastāvīgā dzīvesvieta, kas oficiāli  reģistrēta Norvēģijas reģistros;
 • īpašos gadījumos, kad personas var pamatoti pierādīt izņēmuma nepieciešamību (piemēram, veic īpašas aprūpes pienākumus Norvēģijā dzīvojošām personām);
 • ārvalstu pilsoņi, kuriem ir formāli noteiktas saskarsmes tiesības ar nepilngadīgu bērnu;
 • Norvēģijā dzīvojošu personu tuvi ģimenes locekļi (laulātie, reģistrētās partnerattiecībās dzīvojošie, nepilngadīgi bērni un viņu vecāki);
 • žurnālisti un ārvalstu mediju pārstāvji;
 • personām, kurām Norvēģijā jānolaižas, lai veiktu tālāku pārlidojumu (tikai aviotranzīts);
 • jūrniecības un aviācijas personāls;
 • personas, kuras veic komerciālus preču vai pasažieru pārvadājumus;
 • personas, kuras veic sabiedriski kritiskus darba pienākumus;
 • no 20.februāra arī personas, kuras veic uzņēmuma darbības nodrošināšanai būtiskas darbības. Šo personu ieceļošanu valstī jāpiesaka darba devējam;
 • Zviedrijas un Somijas veselības aprūpes speciālisti, kuri strādā Norvēģijā.

Plašāka informācija Norvēģijas valdības mājaslapā: https://www.regjeringen.no/en/aktuelt/norway-introduces-its-strictest-entry-rules-since-march-2020/id2830390/?expand=all-in-group-2830426

Tāpat paliek spēkā prasība par negatīva Covid-19 testa nepieciešamību, kurš ir veikts pēdējo 24 stundu laikā pirms ieceļošanas, iepriekšēju elektronisko reģistrēšanos, testēšanos uzreiz pēc iebraukšanas valstī, kā arī 10 dienu karantīnu (skatīt zemāk).

No 2021. gada 25. janvāra visām personām ieceļojot Norvēģijā ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts 24 stundas pirms ieceļošanas valstī. Dokumentam jābūt sagatavotam norvēģu, zviedru, dāņu, angļu, franču vai vācu valodā.

No 2021.gada 2.janvāra visām personām (arī Norvēģijas rezidentiem) uzreiz pēc ieceļošanas Norvēģijā ir jāveic Covid-19 ātrais tests. Testu iespējams veikt lidostās vai policijas kontrolētos robežšķērsošanas punktos. Personām, kas ierodas no Apvienotās Karalistes, Austrijas, Brazīlijas, Dienvidāfrikas, Īrijas, Nīderlandes un Portugāles, tiek veikts PCR tests. Ja lidostu vai robežšķērsošanas vietu testēšanas punkti tiks pārslogoti, testu būs iespējams veikt 24 stundu laikā no ieceļošanas brīža tuvākajā testēšanas punktā Norvēģijā. Saistībā ar testēšanas prasību, vairāki sauszemes robežšķērsošanas punkti būs slēgti. Plašāka informācija pieejama šeit. Tāpat visām personām ieceļojot valstī jāuzrāda iepriekš aizpildīta anketa, kurā norādīta ieceļotāja pašizolācijas vietas informācija. Anketa pieejama šeit.

Ieceļojot Norvēģijā, personai jāuzrāda pierādījums par Norvēģijā deklarētu dzīvesvietu vai darba devēja garantijas vēstule par piemērotas pašizolācijas vietas nodrošināšanu.

No 2021.gada 1.februāra Norvēģijas valdība ieviesusi elektroniskās anketēšanas sistēmu entrynorway.no, kurā papildus ieceļošanas informācijai jānorāda pašizolācijas vietas atbilstība valdības noteiktajiem kritērijiem.

Ja persona ieceļojusi no sarkanā saraksta valsts, tad nepieciešams ievērot 10 dienu pašizolāciju. Pašizolāciju iespējams pavadīt pastāvīgajā dzīvesvietā (ja tā atbilst karantīnas prasībām), karantīnas viesnīcā vai darba devēja nodrošinātajā dzīvesvietā, kuras atbilstību apstiprinājusi Darba inspekcija.  Visiem, kuri pašizolāciju nepavada viesnīcā, arī septītajā dienā pēc ierašanās jāveic Covid tests. Vienlaikus pašvaldības aicinātas nodrošināt Covid testa veikšanu septītajā dienā arī karantīnas viesnīcās paliekošajiem.

Informācija par pašizolācijas viesnīcām pieejama šeit.

Personas, kas pēdējo 6 mēnešu laikā ir izslimojušas Covid-19 un var uzrādīt dokumentu, kas to pierāda, ir atbrīvotas no pašizolācijas prasības. No 2021.gada 31.janvāra tiek pieņemti tikai Norvēģijas ārstniecības iestāžu izsniegti sertifikāti par Covid-19 pārslimošanu.

Ceļotājiem no ES, Šengenas un EEZ valstīm, kurās vīrusa izplatības rādītāji pārsniedz 20 saslimušos uz 100 000 iedzīvotājiem pēdējo 2 nedēļu laikā, kā arī pozitīvo testu rādītājs ir augstāks par 5% pēdējo divu nedēļu laikā, pēc ieceļošanas Norvēģijā ir jāievēro 10 dienu pašizolācija.

No 9. oktobra pašizolācijas prasība tiek piemērota arī personām, kas Norvēģijā ieceļo no Latvijas. Ja persona vēlas izceļot no Norvēģijas 10 pašizolācijas dienu laikā, tad tas ir atļauts. Tāpat atļauts šķērsot Norvēģiju tranzītā, ja persona spēj pierādīt izceļošanu no valsts (aviobiļete, prāmja biļete).

Sabiedriskās vietās un kultūras pasākumos, kur nav iespējams ievērot 1 metra sociālo distanci, obligāti ir jālieto mutes un deguna aizsargmaska.

Norvēģijas Sabiedrības veselības institūta aktuālā informācija par ieceļošanas un pašizolācijas noteikumiem: šeit.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, Ārlietu ministrija vērš Latvijas valstspiederīgo uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši izvairoties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku, kas bieži kļūst par teroristu uzbrukuma mērķi. Terorisma uzbrukumu draudu līmenis dažādās Eiropas valstīs var būt mainīgs, svārstoties no zema līdz ļoti augstam, īpaši lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu un apmeklējot tūristu iecienītas vietas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Norvēģijā bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām pusgadā. Papildus informācija ir pieejama sazinoties ar Norvēģijas vēstniecību Latvijā. Ar Norvēģijas imigrācijas dienesta aktuālo informāciju par ieceļošanas jautājumiem Norvēģijā, var iepazīties šeit: https://www.udi.no/en/about-the-corona-situation/.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Norvēģijā pa tālruni +47 22 542 280 darba laikā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.