Norvēģijas Karaliste

31.08.2020. 21:34
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Sākot ar 15.07. tiek atcelti ceļošanas ierobežojumi uz/no ES, Šengenas un EEZ valstīm, kurās ir zemi vīrusa izplatības rādītāji – mazāk par 20 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotājiem pēdējo 2 nedēļu laikā, kā arī mazāk par 5% pozitīviem testiem pēdējo divu nedēļu laikā.

Norvēģijas Sabiedrības veselības institūta aktuālā informācija šeit: https://www.fhi.no/en/op/novel-coronavirus-facts-advice/facts-and-general-advice/travel-advice-COVID19/.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, Ārlietu ministrija vērš Latvijas valstspiederīgo uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši izvairoties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku, kas bieži kļūst par teroristu uzbrukuma mērķi. Terorisma uzbrukumu draudu līmenis dažādās Eiropas valstīs var būt mainīgs, svārstoties no zema līdz ļoti augstam, īpaši lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu un apmeklējot tūristu iecienītas vietas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Norvēģijā bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām pusgadā. Papildus informācija ir pieejama sazinoties ar Norvēģijas vēstniecību LatvijāAr Norvēģijas imigrācijas dienesta aktuālo informāciju par ieceļošanas jautājumiem Norvēģijā, var iepazīties šeit: https://www.udi.no/en/about-the-corona-situation/.

Veselība

Nav specifisku norāžu.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Norvēģijā pa tālruni +47 22 542 280 darba laikā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.