Peru Republika

06.10.2020. 21:28
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Ārkārtas stāvoklis un vispārēja karantīna ir pagarināta līdz 31.oktobrim.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Peru varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Slēgtas valsts robežas, kā arī visi starptautiskie avioreisi ar Eiropu un Āziju. Ja pašlaik atrodaties Peru, aicinām atrast drošu dzīvesvietu un nogaidīt, līdz situācija normalizējas, atkal tiek atvērtas valsts robežas un atsākti lidojumi.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Peru atrodas seismiski aktīvā zonā. Iespējami vulkānu izvirdumi un zemestrīces, tām sekojoši pēcgrūdieni, dubļu lavīnas un cunami. Lietus sezona valstī ilgst no novembra līdz aprīlim. Spēcīgās lietusgāzes var vietām izraisīt plūdus, zemes un dubļu nogruvumus, kā rezultātā var tikt bojāta infrastruktūra un traucēta satiksme.  

Plānojot braucienu uz Peru vai atrodoties valstī, aicinām sekot līdzi vietējo un starptautisko plašsaziņas līdzekļu sniegtajai informācijai, kā arī vietējās varas iestāžu norādījumiem. Aktuālā informācija ceļotājiem angļu un spāņu valodās par situāciju valstī pieejama Peru Tūrisma ministrijas oficiālajā tīmekļa vietnē: http://www.peru.travel/iperu.aspx.

Aicinām ceļotājus būt īpaši uzmanīgiem atrodoties Peru – Ekvadoras un Peru – Kolumbijas robežu tuvumā un šķērsot robežas tikai oficiālajos robežšķērsošanas punktos. Peru - Ekvadoras robežas teritorijās, īpaši Cordillera del Cóndor reģionā, drošības apdraudējumu rada sauszemes mīnas. Peru – Kolumbijas robežas teritorijā iespējamas bruņotu partizāņu darbības, kas saistītas ar narkotiku tirdzniecību.

Ielu noziedzība, tostarp zādzības un uzbrukumi, ir bieži sastopami valsts lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām būt īpaši piesardzīgiem.

 Vietējie likumi un paražas

Ārlietu ministrija atgādina, ka valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Vienlaikus iesakām ceļotājiem vienmēr līdzi nēsāt personu apliecinošus dokumentus vai šo dokumentu kopijas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem vīzas ieceļošanai Peru ar tūrisma mērķi nav nepieciešamas, ja uzturēšanās nepārsniedz 3 mēnešus pusgada laikā. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Peru nepieciešams saņemt vīzas. Vīzu jautājumos ministrija aicina sazināties ar Latvijā akreditēto Peru vēstniecību Somijā.

Pasei ieceļošanas brīdī jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus.

Ieceļojot Peru, pārliecinieties, ka Jūsu pasē tiek iespiests ieceļošanas zīmogs. Tāpat ieceļojot pa sauszemi no Ekvadoras vai Bolīvijas, Jums ir jādodas uz tuvāko Imigrācijas biroju, lai iespiestu šādu ieceļošanas zīmogu. Ja šāda ieceļošanas zīmoga nav, pirms izbraukšanas no valsts jāvēršas Peru galvenajā Imigrācijas pārvaldē Limā, lai noformētu izbraukšanas atļauju.

Veselība

Peru ir izsludinājusi ārkārtas stāvokli, kas saistīts ar Gijēna-Barē sindromu, vairākos valsts reģionos, tostarp galvaspilsētā Limā.

Peru pastāv risks inficēties ar Denges drudzi, Zika vīrusu, dzelteno drudzi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un teritorijām pieejama  Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.  

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā Peru nav Latvijas vēstniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Limā, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.