Apvienotā Karaliste

19.12.2019. 11:10
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Apvienotajā Karalistē valdības noteiktais terorisma draudu līmenis ir augsts. Saistībā ar notikušajiem terora aktiem, Ārlietu ministrija aicina būt sevišķi piesardzīgiem, apmeklējot publiskus pasākumus, izmantojot sabiedrisko transportu un atrodoties vietās, kur pulcējas daudz cilvēku. Ārlietu ministrija aicina sekot līdzi informācijai plašsaziņas līdzekļos saistībā ar terorisma draudiem.

Ārlietu ministrija aicina sekot līdzi vietējo iestāžu norādījumiem sekojošā vietnē: https://www.gov.uk/terrorism-national-emergency

Tā kā Apvienotās Karalistes policijai ir tiesības pārbaudīt jebkuras personas identitāti, Ārlietu ministrija lūdz vienmēr līdzi ņemt personu apliecinošus dokumentus vai to kopijas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Apvienotajā Karalistē var ieceļot un uzturēties bez vīzas uz laiku līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas nepilsoņi vīzas var noformēt Apvienotās Karalistes Vīzu centrā, Rīgā, Aspazijas bulvārī 20, LV-1050 (Pirmd., otrd. 9.00-14.30).  Apvienotās Karalistes Vīzu un Imigrācijas palīdzības dienesta (UKVI’s International Enquiry Service) uzziņu tālruņi: +44 203 481 1736 no pirmdienas līdz piektdienai 24 stundas diennaktī (angļu valodā) vai +44 203 481 1743 no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 6:00-14:00 (krievu valodā). Sarunu maksa: £1.37 minūtē + telekomunikāciju operatora tarifs. Informācija par vīzām pieejama https://uk.tlscontact.com/lv/rix/index.php mājaslapā, kā arī https://www.gov.uk/browse/visas-immigration/what-you-need-to-do.

Informāciju par dokumentiem, kas ir nepieciešami gadījumā, ja Apvienotā Karaliste izstājas no Eiropas Savienības bez vienošanās, lasīt šeit: https://www.mfa.gov.lv/component/content/article/443-latvijas-arlietas/62666-kas-janem-vera-celotajiem

Veselība

Latvijas Nacionālais veselības dienests informē, ka, gadījumā, ja vienošanās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības netiks panākta (“no deal Brexit”), Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) Apvienotajā Karalistē vairs nebūs derīga un to nevarēs izmantot, lai saņemtu medicīnisko palīdzību.

Ja īstenosies “no deal Brexit” scenārijs, aicinām personas, kuras dosies ceļojumā uz Apvienoto Karalisti, iegādāties privāto ceļojuma apdrošināšanu neatliekamās un nepieciešamās medicīniskās palīdzības saņemšanai.

Plašāka informācija ir Nacionālā veselības dienesta mājaslapā http://www.vmnvd.gov.lv/lv/aktualitates/911-evak-kartes-izmantosana-apvienotaja-karaliste.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Lielbritānijas dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais ārkārtas tālrunis – 999.

Ja nepieciešama konsulārā palīdzība, aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Apvienotajā Karalistē vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.