Jamaika

29.11.2018. 17:44
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Jamaikā, īpaši galvaspilsētā Kingstonā, ir augsts noziedzības līmenis. Sentdžeimsas apgabalā, ieskaitot Montegobeju, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus būt piesardzīgiem, ievērot vietējo varasiestāžu ieteikumus un izvairīties no tādu vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels cilvēku skaits.  Vairākās Sentdžeimsas daļās notiek militārās operācijas, var tikt bloķēta satiksme. 

Ārlietu ministrija aicina izvērtēt nepieciešamību ceļot ārpus kūrortpilsētām, it īpaši vienatnē vai nakts laikā. Dodoties uz un no lidostām, kā arī pārvietojoties valstī, aicinām izmantot tikai sertificētu gidu pakalpojumus un viesnīcu organizētu transportu.  Sakarā ar lielo zādzību skaitu no automašīnām, ceļojot ar automašīnu, tai apstājoties, aicinām durvis turēt slēgtas.

Viesuļvētru sezona Jamaikā noris no jūnija līdz novembrim, šajā laikā īpaša uzmanība jāpievērš laika prognozēm un vietējo iestāžu norādījumiem.

Vietējie likumi un paražas

Ministrija atgādina, ka valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi un apstākļi ieslodzījuma vietās Jamaikā ir skarbi. Ārlietu ministrija atgādina, ka bagāža ceļojumos ir jāsaliek pašam, kā arī nedrīkst uzņemties iznest jebko caur muitu vai robežkontroli pēc kādas citas personas lūguma.

Ieceļošana un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot Jamaikā uz laiku līdz 30 dienām bez vīzas, ja tiek uzrādīts apliecinošs sertifikāts par vakcināciju pret masalām, masaliņām un poliomielītu.  Ja sertifikātu uzrādīt nevar, ir jānoformē vīza robežšķērsošanas vietās. Par vīzas saņemšanu tiek iekasēta samaksa 100 USD apmērā.

Aicinām Latvijas valsts piederīgos par ieceļošanas nosacījumiem Jamaikā interesēties Jamaikas vēstniecībā Berlīnē.

Veselība

Jamaikā pastāv iespējamība inficēties ar Zikas vīrusu. Detalizētu informāciju par Zikas vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) mājaslapā: http://www.who.int/topics/zika/en/, kā arī Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://ecdc.europa.eu/en/healthtopics/zika_virus_infection/Pages/index.aspx. Konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Kingstonā (Kingston), kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.