Jamaika

26.03.2020. 22:57
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Jamaikas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. No 18.03.2020. Jamaikas valdība ir noteikusi, ka jebkura persona, kura ieceļo valstī no citas valsts, kurā ir konstatēts COVID-19, ir jābūt pašizolācijā 14 dienas.

Personām ir jāievēro karantīna un nosacījumi, kurus noteikusi Jamaikas Veselības un labklājības ministrija.

Persona var atstāt valsti ātrāk par 14 dienām, kas noteiktas kā pašizolācija, ja nav konstatēti vīrusa simptomi. Ja personai parādās šīs slimības pazīmes, nekavējoties par tām jāziņo Jamaikas Veselības un labklājības ministrijai.

Ja personai Jamaikā ir gripas simptomi un tā ir kontaktējusies ar:

  • personu, no SARS vai COVID-19 vīrusa valsti, vai;
  • ir inficēta jau ar to

nekavējoties jāziņo par to Jamaikas Veselības un labklājības ministrijai.

Jamaikas valdība ir noteikusi ierobežojumus ceļotājiem no šādām valstīm: Ķīna, Francija, Vācija, Irāna, Itālija, Dienvidkoreja, Singapūra, Spānija un Apvienotā Karaliste.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Jamaikā, īpaši galvaspilsētā Kingstonā, ir augsts noziedzības līmenis. Sentdžeimsas apgabalā, ieskaitot Montegobeju, Ārlietu ministrija aicina ceļotājus būt piesardzīgiem, ievērot vietējo varasiestāžu ieteikumus un izvairīties no tādu vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels cilvēku skaits.  Vairākās Sentdžeimsas daļās notiek militārās operācijas, var tikt bloķēta satiksme. 

Ārlietu ministrija aicina izvērtēt nepieciešamību ceļot ārpus kūrortpilsētām, it īpaši vienatnē vai nakts laikā. Dodoties uz un no lidostām, kā arī pārvietojoties valstī, aicinām izmantot tikai sertificētu gidu pakalpojumus un viesnīcu organizētu transportu.  Sakarā ar lielo zādzību skaitu no automašīnām, ceļojot ar automašīnu, tai apstājoties, aicinām durvis turēt slēgtas.

Viesuļvētru sezona Jamaikā noris no jūnija līdz novembrim, šajā laikā īpaša uzmanība jāpievērš laika prognozēm un vietējo iestāžu norādījumiem.

Vietējie likumi un paražas

Ministrija atgādina, ka valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi un apstākļi ieslodzījuma vietās Jamaikā ir skarbi. Ārlietu ministrija atgādina, ka bagāža ceļojumos ir jāsaliek pašam, kā arī nedrīkst uzņemties iznest jebko caur muitu vai robežkontroli pēc kādas citas personas lūguma.

Ieceļošana un vīzas

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izplatību, visiem ārvalstniekiem, kuri ieceļo Jamaikā no Ķīnas, tiek noteikta 14 dienu karantīna.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Jamaikā uz laiku līdz 30 dienām bez vīzas, ja tiek uzrādīts apliecinošs sertifikāts par vakcināciju pret masalām, masaliņām un poliomielītu.  Ja sertifikātu uzrādīt nevar, ir jānoformē vīza robežšķērsošanas vietās. Par vīzas saņemšanu tiek iekasēta samaksa 100 USD apmērā.

Aicinām Latvijas valsts piederīgos par ieceļošanas nosacījumiem Jamaikā interesēties Jamaikas vēstniecībā Berlīnē.

Veselība

Jamaikā pastāv iespējamība inficēties arī ar Zikas vīrusu. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsulātā Kingstonā (Kingston), kā arī Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

 Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.