Turkmenistāna

16.08.2020. 13:44

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Turkmenistānas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Visi starptautiskie avioreisi uz un no valsts ir pārtraukti. Visas sauszemes robežas ir slēgtas. Arī starptautiskā jūras osta ir slēgta pasažieru pārvadājumiem. No 2020.gada 1.aprīļa pārvietošanās ierobežojumi tiek piemēroti arī kravu transportam.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Lai arī terorisma draudu līmenis valstī ir zems un politiskā situācija stabila, aicinām ceļotājus izvairīties no demonstrāciju vietu apmeklēšanas.

Iesakām izvairīties no ceļošanas uz pierobežas reģioniem ar Afganistānu un Irānu, jo šajos reģionos atsevišķās vietās var būt nepieciešamas speciālas ieceļošanas atļaujas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Turkmenistānā ir nepieciešama vīza. To var noformēt Turkmenistānas vēstniecībā Baltkrievijā, kā arī ieceļojot Ašhabadas Starptautiskajā lidostā. Sīkāku informāciju par nepieciešamajiem dokumentiem vīzas noformēšanai var skatīt Turkmēnijas Imigrācijas dienesta mājas lapā: www.migration.gov.tm vai Turkmenistānas vēstniecības Baltkrievijā mājas lapā: https://belarus.tmembassy.gov.tm/en/consular-services/oformleniya-vizy-v-turkmenistan

Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Ja valstī plānots valstī uzturēties ilgāk par 3 dienām, nepieciešams reģistrēties Migrācijas dienestā.

Mobilo telefonu sakari un interneta viesabonēšanas pakalpojumi valstī nav nodrošināti labā kvalitātē.

Vietējie likumi un paražas

Aicinām visa ceļojuma laikā ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu, jo policijai ir tiesības pārbaudīt jebkuras personas identitāti.

Aizliegts fotografēt militāros un valsts nozīmes objektus, kā arī piemēram- tirdzniecības vietas tirgos.

Veselība

Lai ieceļotu Turkmenistānā privātā vai darba braucienā, kas ir ilgāks par trim mēnešiem, vīzas saņemšanai vēstniecībā ir jāiesniedz izziņa par HIV vīrusa pārbaužu veikšanu.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.