Gambijas Republika

22.07.2020. 23:57
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 straujo izplatību pasaulē Gambijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Visi ārvalstnieki, kuri ieradīsies no vīrusa skartajām valstīm, tiks nekavējoties izolēti uz 14 dienām. Valstī ir slēgta aviosatiksme, izņemot medicīnas aprīkojuma piegādēm, arī robeža ar Senegālu ir slēgta. Ja pašlaik atrodaties valstī, aicinām atrast drošu dzīvesvietu un nogaidīt, līdz situācija normalizējas, atkal tiek atvērtas valsts robežas un atsākti lidojumi.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā drošības situāciju reģionā, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību, uzturoties sabiedriskās vietās Gambijas Republikā, izvairīties no vietām, kur vienlaikus pulcējas liels cilvēku skaits, tostarp no protesta demonstrācijām.

Lai gan terorisma draudi valstī ir mazinājušies, teroraktu iespējamība joprojām pastāv.  Ja ceļojuma laikā plānojat pārvietoties ar automašīnu, to var apstādināt un pārmeklēt. Gambijā par dažādiem noziegumiem, tai skaitā narkotisko vielu transportēšanu, tiek piemērots bargs sods, tostarp arī nāvessods.

Vietējie likumi un paražas

Gambija ir islāma valsts un tās paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms šīs valsts apmeklējuma rūpīgi ar tām iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Gambijā ir vajadzīga vīza. Par ieceļošanas un uzturēšanās noteikumiem valstī ministrija aicina sazināties ar kādu no Gambijas pārstāvniecībām.

Veselība

Gambijā ir augsts risks inficēties ar malāriju, bet medicīniskās palīdzības saņemšana ir ierobežota un izmaksā dārgi.

Tāpēc Ārlietu ministrija iesaka pirms ceļojuma iepazīties ar aktuālo informāciju par slimībām un to izplatības teritorijām, kas atrodama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā Gambijā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.