Gambijas Republika

03.08.2019. 08:22
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi/.

Drošības situācija

Ņemot vērā drošības situāciju reģionā, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību, uzturoties sabiedriskās vietās Gambijas Republikā, izvairīties no vietām, kur vienlaikus pulcējas liels cilvēku skaits, tostarp no protesta demonstrācijām.

Lai gan terorisma draudi valstī ir mazinājušies, teroraktu iespējamība joprojām pastāv.  Ja ceļojuma laikā plānojat pārvietoties ar automašīnu, to var apstādināt un pārmeklēt. Gambijā par dažādiem noziegumiem, tai skaitā narkotisko vielu transportēšanu, tiek piemērots bargs sods, tostarp arī nāvessods.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Gambijā ir vajadzīga vīza. Par ieceļošanas un uzturēšanās noteikumiem valstī ministrija aicina sazināties ar kādu no Gambijas pārstāvniecībām.

Vietējie likumi un paražas

Gambija ir islāma valsts un tās paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms šīs valsts apmeklējuma rūpīgi ar tām iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Veselība

Gambijā ir augsts risks inficēties ar malāriju, bet medicīniskās palīdzības saņemšana ir ierobežota un izmaksā dārgi.

Tāpēc Ārlietu ministrija iesaka pirms ceļojuma iepazīties ar aktuālo informāciju par slimībām un to izplatības teritorijām, kas atrodama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tā kā Gambijā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.