Vjetnamas Sociālistiskā Republika

06.08.2019. 10:03

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem, kuri plāno apmeklēt vai jau atrodas Vjetnamā, rūpīgi sekot līdzi vietējos plašsaziņas līdzekļos izplatītajai informācijai par gaidāmajiem laika apstākļiem. Vienlaikus aicinām ceļotājus savlaicīgi sazināties ar tūrisma operatoriem un aviokompānijām, lai pārliecinātos, vai laika apstākļi neietekmē plānoto avioreisu grafiku.

Lietus sezona ilgst no jūnija līdz septembrim ziemeļos un dienvidos, bet no oktobra līdz decembrim centrālajā Vjetnamā. Spēcīgas lietusgāzes var izraisīt plūdus un zemes nogruvumus. Sezonālie plūdi notiek oktobrī un novembrī Vjetnamas centrālajā daļā, plūdi ir izplatīti arī valsts galvaspilsētā Hanojā.

Taifūni parasti notiek no jūnija līdz decembrim un skar galvenokārt centrālo un ziemeļu Vjetnamu. Dabas stihijas var izraisīt ievērojami plašus infrastruktūras bojājumus un tie var kavēt būtisku pakalpojumu sniegšanu.

Valsts centrālajā daļā un Laosas pierobežas apgabalos draudus ceļotājiem var radīt nesprāgušas mīnas un lādiņi. Par mīnētajam teritorijām bieži vien nav brīdinājumu.

Vietējie likumi un paražas

Saskaņā ar Vjetnamas likumdošanu ikvienai personai valstī ir jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam. Aicinām ceļotājus rūpēties par dokumentu drošību, kā arī pastāvīgi glabāt pie sevis pases un vīzas kopiju.

Ceļojot valsts teritorijā, aicinām respektēt vietējās tradīcijas un apģērba kultūru. Atgādinām, ka  militāru objektu fotografēšana un filmēšana ir aizliegta.

Ārlietu ministrija vērš uzmanību, ka par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu izgatavošanu, pārvadāšanu vai glabāšanu, Vjetnamā draud bargi sodi, arī nāvessods.

 Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Vjetnamā ir jānoformē vīza. Informāciju par vīzu saņemšanas kārtību var saņemt Latvijā akreditētajā Vjetnamas vēstniecībā Zviedrijā.

Veselība

Vjetnamā ir novērota Zika vīrusa izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Ķīnā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.