Bahamu Salas

22.07.2020. 20:19
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 straujo izplatību Bahamu Salās ieviesti vairāki drošības pasākumi vīrusa izplatības ierobežošanai.  Ceļotājiem, kas plāno izbraukt no Bahamu Salām, ir jārēķinās ar vairākiem atceltiem avioreisiem, tādēļ aicinām nekavējoties sazināties ar aviokompāniju, lai risinātu jautājumu par iespējām pamest valsti.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot vispārēju piesardzību, uzturoties sabiedriskās vietās, izvairīties no demonstrāciju, kā arī citām liela cilvēku skaita pulcēšanās vietām. Tāpat ministrija aicina nopietni izvērtēt nepieciešamību doties  tālu prom no galvenajām viesnīcām un pludmalēm, ārpus tūristu iecienītajām vietām vai pilsētas centra, it īpaši vienatnē vai nakts laikā.  Aicinām rūpēties par savu personīgo mantu drošību, nenēsāt līdzi lielu daudzumu skaidras naudas, kā arī nenēsāt rotaslietas. Zagļi mēdz būt bruņoti, tādēļ uzbrukuma gadījumā ceļotāji ir aicināti neizrādīt pretestību. Policiju var izsaukt pa tālruņiem 911 vai 919.

 

Ārlietu ministrija arī aicina ceļotājus vienmēr pašiem salikt savu bagāžu kā arī nepiekrist iznest caur muitas zonu citām personām piederošas mantas.

No jūnija līdz novembrim Karību jūras reģions, tostarp Bahamu Salas, ir pakļauts spēcīgai viesuļvētru aktivitātei. Dodoties uz Bahamu Salām, Ārlietu ministrija iesaka rūpīgi iepazīties ar laika prognozi Karību jūras reģionam, sekot līdzi vietējos plašsaziņas līdzekļos izplatītajiem brīdinājumiem par gaidāmajiem laika apstākļiem, kā arī ievērot atbildīgo dienestu sniegtās rekomendācijas. Ar detalizētu informāciju par gaidāmajiem laika apstākļiem reģionā var iepazīties arī Amerikas Savienoto Valstu Nacionālā viesuļvētru centra (US National Hurrican Center) mājaslapā: http://www.nhc.noaa.gov.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izplatību, ieceļošana Bahamu Salās tiek liegta ikvienam ārvalstniekam, kurš pēdējo 20 dienu laikā ir apmeklējis Ķīnu, Irānu, Itāliju vai Dienvidkoreju.

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Bahamu Salās bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 3 mēnešus 6 mēnešu periodā.

Pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Vietējie likumi un paražas

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus respektēt vietējās tradīcijas un likumus. Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, paredzēti smagi sodi –naudas sods, deportācija vai cietumsods.

Veselība

Ārlietu ministrija atgādina ceļotājiem, kuri dodas uz Karību jūras baseina un Dienvidamerikas valstīm, arī Bahamu Salām, par Zikas vīrusa un čikungunjas (chikungunya) vīrusa uzliesmojumiem un aicina ievērot individuālus profilakses pasākumus. Detalizēta informācija par Zikas vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) mājaslapā: http://www.who.int/topics/zika/en/, kā arī Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://ecdc.europa.eu/en/healthtopics/zika_virus_infection/Pages/index.aspx.

Papildu informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsulu Bahamu Salās vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.