Nīderlandes Karaliste

31.08.2020. 21:35
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

No 1.jūlija Nīderlande ir atcēlusi ieceļošanas aizliegumu dažām ceļotāju grupām. Sīkāka informācija atrodama: https://www.government.nl/latest/news/2020/06/30/the-netherlands-lift-travel-ban-for-certain-groups-of-travellers

Augsta riska valstu sarakstu var atrast: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/tackling-new-coronavirus-in-the-netherlands/travel-and-holidays/visiting-the-netherlands

Informācija par papildu pasākumiem attiecībā uz pasažieriem, kas lido no augsta riska valstīm: https://www.government.nl/documents/publications/2020/05/13/information-package-regarding-covid-19-measures-for-passengers-flying-to-the-netherlands-from-a-high-risk-location

Informācija, kas saistīta ar noteikumiem cīņā ar COVID-19, uzturoties Nīderlandē ir atrodama: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/tourism-in-the-netherlands.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Terorisma uzbrukumu draudu līmenis dažādās Eiropas valstīs var būt mainīgs, svārstoties no zema līdz ļoti augstam, īpaši lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu un apmeklējot tūristu iecienītas vietas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Nīderlandē bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Ja uzturēšanās  plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Nīderlandes vēstniecību Latvijā.

Lai samazinātu bērnu prettiesiskas aizvešanas gadījumus, nepilngadīgām personām, neatkarīgi no to valstiskās piederības, ieceļojot vai izceļojot no Šengenas zonas caur Nīderlandi ar vienu no vecākiem vai patstāvīgi, ir nepieciešama otra vecāka vai aizbildņa, vai attiecīgi abu vecāku atļauja ceļot, kā arī citi papildu dokumenti. Atļaujas veidlapa un papildu informācija pieejama šeit.

Veselība

Lūdzam sekot līdzi aktuālajai informācijai par COVID-19 Nīderlandes Nacionālā sabiedrības veselības un vides institūta mājas lapā: National Institute for Public Health and the Environment (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu).

No 2020. gada 17. aprīļa pasažieriem, kas atgriežas Nīderlandē no valstīm un lidostām, kas minētas ES Aviācijas Drošības Aģentūras sarakstā, ir jāaizpilda veselības stāvokļa deklarācija, kuru izsniedz aviokompānija, un jāievēro 14 dienu pašizolācija. 

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Nīderlandē pa tālruni + 31 (0) 70 306 5000, +31 (0) 70 306 5004 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.