Nīderlandes Karaliste

04.04.2021. 21:22
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 straujo izplatību pasaulē Nīderlandes valdība ir ieviesusi virkni pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Visiem avio, vilcienu, prāmju un autobusu pasažieriem, kas ieceļo Nīderlandē no bīstamā saraksta valstīm (tajā skaitā Latvijas), ir obligāta prasība uzrādīt negatīvu COVID-19 testa apliecinājumu. Testiem iespējami divi varianti:

  • negatīvs PCR tests, kas nav vecāks par 72 stundām, kā arī papildus negatīvs ātrais (jeb ekspress) Covid-19 testa apliecinājums, kas veikts ne agrāk kā 24 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā, vilcienā vai prāmī. Uz bērniem testa prasība attiecināma sākot no 13 gadiem.
  • negatīvs PCR tests, kas veikts ne agrāk kā 24 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā vai prāmī. Uzrādot šādu testu, papildus ātrais tests 24 stundas pirms iekāpšanas nav jāveic. Detalizēta informācija par Covid testiem šeit.

Turklāt, aviopasažieriem, kuri ieceļo Nīderlandē no valstīm, kas nav ES vai Šengenas valstis, obligāti ir jābūt līdzi aizpildītam, izdrukātam un parakstītam apliecinājumam par negatīvu testu (Negative Test Declaration form – atrodama šeit). Bez minētajiem dokumentiem pakalpojuma sniedzējs nedrīkstēs uzņemt pasažieri.

  • Negatīvs Covid-19 testa apliecinājums ir obligāts arī pasažieriem, kas Nīderlandi izmanto tikai tranzītam. Ja tranzīta pasažieris neiziet ārpus lidostas tranzītzonas, tad ir pietiekoši tikai ar vienu PCR testu  t.i. 72 stundas pirms iekāpšanas reisā.
  • Ieceļotājiem no Latvijas jāievēro 10 dienu pašizolācija. Saraksts ar pārējām valstīm, no kurām ieceļojot Nīderlandē ir jāievēro 10 pašizolācija, ir pieejams šeit.

Valstu saraksts, no kurām nav atļauts ieceļot atrodams šeit. Liegums pagarināts līdz 2021.gada 15.maijam.

  • Visā valstī no 22:00 līdz 4:30 ieviesta komandantstunda.

Šobrīd ir slēgtas visas publiskās, sporta un kultūras iestādes, izņemot pārtikas vai pirmās nepieciešamības preču veikalus. Restorāni drīkst nodrošināt pārtiku tikai līdzņemšanai. Personas tiek aicinātas pārvietoties ar sabiedrisko transportu tikai galējas nepieciešamības gadījumā un izvairīties no kontaktēšanās ar citām personām.

Vairāk informācijas par ierobežojumiem valsts iekšienē Nīderlandes valdības mājas lapā: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19

Informācija, kas saistīta ar Covid-19 ierobežojumiem, uzturoties Nīderlandē ir atrodama: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/tourism-in-the-netherlands.

Aktuālā informācija un rekomendācijas saistībā ar Covid-19 atrodamas Nīderlandes Nacionālā sabiedrības veselības un vides institūta mājas lapā: National Institute for Public Health and the Environment (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Terorisma uzbrukumu draudu līmenis dažādās Eiropas valstīs var būt mainīgs, svārstoties no zema līdz ļoti augstam, īpaši lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu un apmeklējot tūristu iecienītas vietas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Nīderlandē bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Nīderlandes vēstniecību Latvijā.

Lai samazinātu bērnu prettiesiskas aizvešanas gadījumus, nepilngadīgām personām, neatkarīgi no to valstiskās piederības, ieceļojot vai izceļojot no Šengenas zonas caur Nīderlandi ar vienu no vecākiem vai patstāvīgi, ir nepieciešama otra vecāka vai aizbildņa, vai attiecīgi abu vecāku atļauja ceļot, kā arī citi papildu dokumenti. Atļaujas veidlapa un papildu informācija pieejama šeit.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Nīderlandē pa tālruni + 31 (0) 70 306 5000, +31 (0) 70 306 5004 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.