Kazahstānas Republika

12.10.2020. 16:22
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Kazahstānas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Saistībā ar pasākumiem COVID-19 izplatības ierobežošanai, Kazahstāna no 2020. gada 17.aprīļa līdz 1.novembrim pārtrauc bezvīzu režīmu ar Latviju.

Ieceļojot Kazahstānā, jāuzrāda ne vēlāk kā pirms 72 stundām veikta COVID-19 testa rezultātu, kas bijis negatīvs. Ārvalstnieki, kuri nespēj uzrādīt veiktā testa rezultātu, valstī netiek ielaisti.

Ierodoties, tiek veiktas veselības pārbaudes, anketēšana un paaugstinātas ķermeņa temperatūras gadījumā ieceļotājs tiek nosūtīts uz ārstniecības iestādi, kurā jāuzturas, kamēr tiek veikts atkārtots COVID-19 tests un saņemti rezultāti (līdz 2 diennaktīm).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID19 Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Aicinām ceļotājus, kuri dodas uz Kazahstānu būt piesardzīgiem uzturoties valstī, kā arī vienmēr ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu, jo tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji kontroles nolūkos to var pārbaudīt jebkurā laikā. Ceļotājiem iesakām sekot līdzi informācijai oficiālajos plašsaziņas līdzekļos, televīzijā un radio, kā arī ievērot vietējo drošības un tiesībsargājošo iestāžu norādījumus. Iesakām izvairīties no tādu vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels cilvēku skaits. Ziemas sezonas laikā autovadītājiem rūpīgi jāseko līdzi vietējo iestāžu paziņojumiem par autoceļu slēgšanu.

Ieceļošana un vīzas

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Kazahstānā ir nepieciešama vīza. Detalizētu informāciju par vīzas saņemšanas kārtību var saņemt, sazinoties ar Kazahstānas vēstniecības Latvijā Konsulāro nodaļu: tālrunis 67324223, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc izceļošanas no valsts.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Kazahstānā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežūrtālruni: +371 26 33 77 11, e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.